Ogłoszenia parafialne 31.07.2016

 XVIII Niedziela w ciągu roku

Dziś dziękujemy Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży i prosimy o błogosławione owoce tych wydarzeń, także w naszej Parafii!

Od jutra już sierpień. Pamiętajmy o podjęciu postanowień abstynenckich w tym miesiącu.

We wtorek, pod hasłem „MIŁOSIERDZIE W UCZYNKACH”, wyrusza XXXVI Piesza Pielgrzymka Wrocławska do Częstochowy, a na Jasnej Górze pokłoni się Matce Bożej 10 sierpnia. Duchowo łączymy się z pątnikami.

We wtorek, 2 sierpnia, możemy zyskać Odpust Porcjunkuli – każdy, kto w tym dniu nawiedzi swój kościół parafialny, spełniając zwykłe warunki (pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej i Wyznania wiary oraz jest w stanie łaski uświęcającej (sakramentalna spowiedź) i przyjmie Komunię św. wraz z modlitwą w intencjach papieża – nie za papieża, ale w intencjach, w których on się modli; ponadto wykluczone jest przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu), zyskuje odpust zupełny.

W najbliższy piątek, pierwszy miesiąca, Msze Św. w Turowie o godz. 7.30 i 17.00. Spowiedź św. w Turowie w piątek od godz. 16.30. W piątek odwiedzę też chorych w domach z Najświętszym Sakramentem.

Za tydzień w I-ą niedzielę sierpnia na Mszach Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

Do świętego związku małżeńskiego przygotowują się:

11/2016: Marta Ewa Róziewicz, panna, zam. w Okrzeszycach i Piotr Ławicki, kawaler, zam. w Prusicach(7 VIII)

12/2016: Malwina Eliza Krok, panna, zam. w Mnichowicach i Wojciech Brzozowski, kawaler, zam. w Mnichowicach(14 VIII)

Dodaj komentarz