Ogłoszenia parafalne 29.05.2016

 IX Niedziela w ciągu roku

Od środy codziennie w czerwcu modlimy się Litanią do NSPJ po Mszach św.: od poniedziałku do piątku o godz. 17-ej, w sobotę o godz. 9.00, a w niedziele po sumie o godz. 11.30.

Dziękuję bardzo wszystkim, którzy przyczynili się do owocnego przeżycia Uroczystości Bożego Ciała. Najpierw Panu Bogu za błogosławieństwo; szczególnie tym, którzy przygotowali ołtarze i trasę procesji /Wspólnotom z Zagródek, Bogusławic, Bratowic i Mędłowa/; dziękuję za okazaną życzliwość właścicielom posesji, przy których ustawione były ołtarze; Panu Wójtowi Janowi Żukowskiemu za zaproszenie i sfinansowanie występu orkiestry; Policji i Straży Pożarnej za sprawną służbę porządkową; SO, dzieciom komunijnym i rocznicowym oraz młodszym dziewczynkom sypiącym kwiaty przed Najświętszym Sakramentem. Wdzięczność wyrażam tym, którzy nieśli sztandary i baldachim; Panom pomagającym mi nieść Najświętszy Sakrament i dzwoniącym naszym dzwonem kościelnym; Paniom: Elżbiecie i Joli przewodzącym śpiewom, Pani Beacie za przygotowanie kościoła. W najbliższy czwartek zakończymy Oktawę tej Uroczystości o godz. 17.00 w Turowie. Uczynimy wtedy procesję z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła do czterech ołtarzy, które także proszę przygotować/ szczególnie proszę o pomoc Siostry Różańcowe/. Przynieśmy też ze sobą wianki z ziół do poświęcenia!

Piątek to Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, nie zapomnijmy o udziale we Mszy św. o godz. 7.30 lub 17.00 w Turowie. Z racji tego święta post nas nie obowiązuje.

W najbliższy I piątek miesiąca od rana będę odwiedzał chorych z Najświętszym Sakramentem, od godz. 16.15 zapraszam chętnych do przyjęcia Sakramentu Pokuty i Pojednania.

W sobotę wspominamy Niepokalane Serce NMP.

Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej uprzejmie informuje, że w dniu 4 czerwca 2016 r. odbędzie się IV Ogólnopolska Pielgrzymka KÓŁ ŻYWEGO RÓŻAŃCA na Jasną Górę. Motto Pielgrzymki brzmi:„Bądźmy świadkami Bożego Miłosierdzia”.

W tym roku w sposób szczególny członkowie wspólnot różańcowych będą się modlić za Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

Program Pielgrzymki:
4 czerwca – sobota (wszystko na Szczycie Jasnej Góry)
9.30 – Program słono-muzyczny
10.00 – Powitanie pielgrzymów
11.00 – Różaniec – modlitwa za rodziny
12.00 – Msza św.
Akt osobistego zawierzenia Matce Bożej

Następna niedziela to kolejne – IX Święto Dziękczynienia przeżywane pod hasłem: „Chrzest Darem Miłosierdzia”. Tegoroczne Święto Dziękczynienia jest wyjątkowe w związku z obchodami 1050-lecia Chrztu Polski, Rokiem Miłosierdzia, a także wprowadzeniem do Świątyni relikwii św. Maksymiliana Kolbego – Świadka Miłosierdzia. Przy tej okazji odbędzie się zbiórka do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej – Wotum Narodu Polskiego. Każdy może dołożyć swoją małą cegiełkę. To będzie podziękowanie każdego z nas za dobro, które nas w życiu spotyka. Dziękuję serdecznie za każdy dar na ten cel!

Za tydzień w niedzielę pomodlimy się przed Najświętszym Sakramentem i dokonamy zmiany Tajemnic Żywego Różańca

W najbliższym czasie sprawować będziemy Msze św. o urodzaje: za tydzień w niedzielę 5 VI o godz. 13.00 w Bogusławicach, w sobotę 11 VI: o godz. 9.00 w Turowie, o godz. 13.00 w Ozorzycach i o godz. 17.00 w Mędłowie.

Przypominam i proszę o zachowanie właściwego porządku na naszych cmentarzach. Zdarzyło się ostatnio, że na obu cmentarzach pozostawiono lub położono na inny grób niepotrzebne płyty nagrobne. W razie prac przy nagrobkach /koniecznie wcześniej zgłoszonych w Urzędzie Parafialnym!/ wykonawcy zobowiązani są do uporządkowania miejsca i wywiezienia z terenu cmentarza pozostałości!

Dziękuję bardzo za uporządkowanie naszego kościoła: Danucie Bagińskiej, Elżbiecie Kuriacie oraz Barbarze Ścigajło z Turowa. Przed następną niedzielą o posprzątanienie kościoła proszę kolejnych Parafian z Turowa: Teresę Wawrzynów, Annę i Elżbietę Momot /kwiatami udekorują kościół sobotni nowożeńcy/.

Dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach!

Do świętego związku małżeńskiego przygotowują się:

7/2016 Piotr Kazimierz OTŁOWSKI, kawaler, zam. w Mnichowicach i Ewelina Alina BIŁAS, panna, zam. w Zagródkach.(29 V)

Dodaj komentarz