Ogłoszenia parafialne 22.05.2016

Uroczystość Najświętszej Trójcy

W czwartek w uroczystość Bożego Ciała. Msze św. sprawowane będą o godz.: 1000 /Okrzeszyce/ i w Turowie: 830 i 1130 /Msza św. z procesją pośród domów Turowa – ulicami: Wrocławską, Osiedlową, Wrocławską i Lipową/. Bardzo proszę, by w procesji uczestniczyli: należący do Służby Ołtarza, dzieci komunijne i rocznicowe w strojach komunijnych oraz młodsze dziewczynki sypiące kwiaty przed niesionym Najświętszym Sakramentem. W modlitwie towarzyszyć nam będzie orkiestra Hanys Band. Od czwartku, szczególnie na Mszach św., trwamy w Oktawie Uroczystości Bożego Ciała. Zapraszam wszystkich do tej modlitwy. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy na procesję:

  1. Zagródki /ul. Osiedlowa, obok domu Państwa Lichtarskich/, 2. Bogusławice /ul. Osiedlowa, obok domu Państwa Ścigajło/, 3. Bratowice /ul. Lipowa, obok domu Państwa Sosnowskich/, 4. Mędłów /ul. Lipowa przy kapliczce/; oraz o ozdobienie okien w naszych domach symbolami eucharystycznymi!

Zapraszam naszych Parafian do udziału w Pielgrzymce do Włoch w dniach 7-12 08 2016 r. Dzisiaj odbędzie się w kościele w Turowie po Mszy o godz. 11.30 spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką. Można będzie wtedy wpłacić zaliczkę.

W najbliższy ostatni piątek miesiąca w kaplicy na cmentarzu o godz. 17.00 modlimy się za ś.p. Zmarłych poleconych w Wypominkach. Zapraszam!.

W najbliższym czasie sprawować będziemy Msze św. o urodzaje: dzisiaj o godz. 13.00 w Wojkowicach, w Bogusławicach niedzielę 5 VI o godz. 13.00, w sobotę 11 VI: o godz. 9.00 w Turowie, o godz. 13.00 w Ozorzycach i o godz. 17.00 w Mędłowie.

Wyrażam serdeczną wdzięczność trzem osobom, które z własnej inicjatywy, bezinteresownie podjęły się pracy w ogrodzie plebanijnym!

Dziękuję bardzo za uporządkowanie naszego kościoła: Aleksandrze i Marii Olender oraz Arlecie Dobosz z Turowa. Przed następną niedzielą o przygotowanie kościoła proszę kolejnych Parafian z Turowa: Danutę Bagińską, Elżbietę Kuriatę oraz Barbarę Ścigajło.

Dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach!

Do świętego związku małżeńskiego przygotowują się:

7/2016 Piotr Kazimierz OTŁOWSKI, kawaler, zam. w Mnichowicach i Ewelina Alina BIŁAS, panna, zam. w Zagródkach.(29 V)

W czwartek pogrzebem pożegnaliśmy śp. Stanisława Lewandowskiego z Wojkowic, a w sobotę śp. Jerzego Martowskiego z Wojkowic. Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie…

Dodaj komentarz