Ogłoszenia parafialne z dnia 22.11.2015

XXXIV Niedziela w ciągu roku
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto Służby Ołtarza. Dziękuję Jej uczestnikom za wierną służbę przy ołtarzu w naszej Parafii!
Dzisiaj na Mszach św. święcę opłatki na stół wigilijny /dziękuję Pani Kościelnej Beacie za ich przygotowanie!/, które przedstawiciele Rady Parafialnej rozniosą do naszych domów. Już teraz dziękuję za okazaną pomoc i ofiary, które po wichurach wspomogą spłatę kosztów realizacji remontu dachu na naszym kościele oraz kaplicy w Okrzeszycach wczoraj podłączono zerwany przewód elektryczny zasilania; dziękuję za pomoc Panu Radnemu Adamowi Żmudzie! W minionym wietrznym tygodniu znów z dachu kościoła spadło kilka dachówek.
W tej sprawie spotkaliśmy się również z Radą Parafialną. Dziękuję wszystkim obecnym za owocne omówienie spraw. Mówiliśmy m. in. o zbliżającym się w przyszłym roku Jubileuszu 50-ciolecia powojennej historii naszej Parafii. Myślimy o pomalowaniu wnętrza kościoła na tę Uroczystość. Wkrótce Radni rozniosą opłatki do naszych domów. Bardzo proszę Sołtysów z poszczególnych miejscowości o pomoc w tej posłudze! W Adwencie powinniśmy czynić dzieła miłosierdzia /szczególnie w przyszłym roku – Roku Miłosierdzia!/. Proszę o pomoc w przygotowaniu spotkania z dziećmi z okazji wspomnienia św. Mikołaja oraz o dary dla Ubogich z naszej Parafii /kosz na te produkty będzie wystawiony przy bocznym ołtarzu w kościele/. Na następne spotkanie Rady zapraszam Radnych, także tych, którzy nie przyszli w miniony piątek, 4 XII /piątek/ o godz. 18.00 na plebanii. Natomiast na wspólne spotkanie, z okazji zbliżających się Świąt, Radnych Parafialnych i Sołtysów już teraz zapraszam w styczniu /dokładną datę podam później/.
Eucharystia zobowiązuje nas do praktykowania miłości czynnej. Dzisiaj czynimy zbiórkę pieniężną na budowę i rozbudowę kościołów w naszej Archidiecezji.
Są wciąż do nabycia świece w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2015. Można je podejmować w cenie 6 zł /małe/ i 12 zł duże/.
W kościele w najbliższy, a zarazem ostatni piątek miesiąca, pomodlimy się za naszych kochanych Zmarłych. Zapraszam na to spotkanie w dn. 27 XI 2015 r. na godz. 17.00.
Za tydzień już I Niedziela Adwentu. Nadal proszę wszystkich, którzy mogą wesprzeć obdarowywanie dzieci uczestniczących w Roratach, np. przekazując firmowe produkty reklamowe, słodycze itp. Będę wdzięczny bardzo za tę pomoc! Uczyniły to już dwie osoby – dziękuję bardzo!
Za tydzień, by spełnić postanowienia Dekretu Księdza Arcybiskupa, uczynimy zbiórkę przykościelną na rzecz Światowych Dni Młodzieży 2016 w Krakowie przeznaczoną na potrzeby przygotowań do tych wydarzeń w naszej Archidiecezji.
Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę 100 zł. Uczynili to: Wioletta Stańko, Zofia Stańko, Barbara Madej i Wioletta Demczyszyn z Bratowic. Przed następną niedzielą o przygotowanie kościoła proszę kolejnych Parafian z Bratowic /w Adwencie nie dekorujemy już kościoła kwiatami/.
Sylwii Sułyk dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.