Ogłoszenia parafialne z dnia 15.11.2015

XXXIII Niedziela w ciągu roku
Dzisiaj czynimy zbiórkę przykościelną na rzecz Światowych Dni Młodzieży 2016 w Krakowie. W najbliższą niedzielę –w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – ofiarami wesprzemy rozbudowę i budowę nowych kościołów w naszej Archidiecezji.

Otrzymaliśmy ostatnio Dekret Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego Ks. Józefa Kupnego w sprawie przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, który /…/ niezależnie od wcześniej ogłoszonych zbiórek na rzecz komitetu w Krakowie, zarządza wpłatę na rzecz przygotowań i przeprowadzenia Dni w Diecezjach w Archidiecezji Wrocławskiej. Wyniesie ona 1 zł 20 gr od mieszkańca parafii. /…/ Dla naszej Parafii wyznaczono kwotę 1080 zł. By spełnić to zarządzenie uczynimy zbiórkę do skarbonek w niedzielę za dwa tygodnie.
Przypominam, że zbliża się Adwent i nasze roratnie wyglądanie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Serdecznie proszę wszystkich, którzy mogą wesprzeć obdarowywanie dzieci uczestniczących w Roratach, np. przekazując firmowe produkty reklamowe, słodycze itp. Będę wdzięczny bardzo za tę pomoc!
Są wciąż do nabycia świece w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2015. Można je podejmować w cenie 6 zł /małe/ i 12 zł duże/.
W piątek na plebanię o godz. 17.45 zapraszam na spotkanie naszą Radę Parafialną.
Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę 60 zł. Uczynili to: Edyta Żmuda, Kazimiera Żmuda i Joanna Szydłowska z Zagródek. Za kwiaty do kościoła dziękuję najbliższym chrzczonej dzisiaj Łucji Berezowskiej! Przed następną niedzielą o przygotowanie kościoła proszę już Parafian z Bratowic. Do świątecznego strojenia kościoła na Boże Narodzenie proszę by przygotowała się Wspólnota z Zagródek i Bratowic.
Sylwii Obłokowskiej dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach.
W ubiegłym tygodniu pogrzebami pożegnaliśmy: śp. Eugenię Dąbek i śp. Macieja Przedwojskiego z Bratowic. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

Dodaj komentarz