Ogłoszenia parafialne z dnia 08.11.2015

XXXII Niedziela w ciągu roku

W tę II-ą niedzielę miesiąca podczas sumy o godz. 11.30 nastąpi obrzęd błogosławieństwa dzieci. Na tej Mszy św. spotkamy się z dziećmi i ich rodzicami przygotowującymi się do I Komunii Św.

Dzisiaj, także z okazji drugiej niedzieli miesiąca, ofiarami na tacę wspieramy sprawy gospodarcze w naszej Parafii. Bóg zapłać za okazaną pomoc!

W dzisiejszą niedzielę /II-ą listopada/ Kościół Polski przeżywa VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tematem tegorocznego Dnia Solidarności jest: Nasza obojętność zabija chrześcijan w Syrii. Chcemy wspierać ich naszą modlitwą i materialnym darem, aby w trudnej sytuacji doświadczyli solidarności w wierze i miłości. Dzięki ofiarności katolików oraz zaangażowaniu Księży Biskupów, Proboszczów i wszystkich, którzy corocznie organizują zbiórkę do puszek, objęto pomocą setki tysięcy potrzebujących – nie tylko chrześcijan – w Syrii, Iraku, Egipcie oraz w innych krajach. Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” przeznacza zebrane w ten sposób środki na pomoc ludziom żyjącym w regionach objętych prześladowaniami, aby nie byli oni zmuszani do opuszczania swoich krajów w obawie o życie i zdrowie. Codziennie wydawane są setki bezpłatnych posiłków, utrzymywane są obozy dla uchodźców, udzielana jest pomoc medyczna, prowadzone są szkoły.W tym roku, w sposób szczególny, chcemy pomóc prześladowanym w Syrii, dlatego wspieramy prośbę Papieskiego Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” o modlitwę i ofiary na rzecz naszych cierpiących braci i sióstr. Dlatego też czynimy zbiórkę pieniężną do skarbonek na ten cel.

Nasza Parafia otrzymała słowa wdzięczności od sióstr Karmelitanek bosych z Wrocławia: Czcigodny Księże Proboszczu!

Kilka dni temu otrzymałyśmy od naszego Wrocławskiego Seminarium Duchownego dar ziemniaków i jarzyn na zimę. Pochodziły one z ofiar Drogich Parafian z Turowa. Bardzo prosimy Czcigodnego Księdza o przekazanie naszego gorącego podziękowania Drogim Parafianom za ich ofiarność i serce. Odwdzięczamy się naszą codzienną pamięcią w modlitwach za nich, w intencjach ich rodzin oraz za czcigodnego Księdza Proboszcza i całą Parafię. Niech Dobry Bóg odda stokrotnie Swym Błogosławieństwem, niech Matka Najświętsza i święty Józef chronią swoją nieustanną opieką! Jeszcze raz WIELKIE BÓG ZAPŁAĆ!

Z modlitwą i wdzięcznością siostry Karmelitanki bose

W środę, we wspomnienie św. Marcina z Tours, w Ojczyźnie obchodzimy dzień Niepodległości. Serdecznie zapraszam do udziału w Mszach św., które sprawować będziemy wg porządku niedzielnego: 8.30 i 11.30 w Turowie i 10.00 w Okrzeszycach.

Z Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej otrzymaliśmy prośbę: Uprzejmie przypominamy, że zgodnie z otrzymanymi wcześniej informacjami i listem Episkopatu Polski odczytanym w niedzielę 9 listopada 2014 roku należy przeprowadzić zbiórkę ofiar w niedzielę 15 listopada 2015 roku na potrzeby organizacyjne Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016, a środki finansowe przekazać bezpośrednio do kasy Kurii bądź wpłacić na konto Archidiecezji Wrocławskiej z tytułem wpłaty „Światowe Dni Młodzieży Kraków”. W niedzielę za tydzień więc uczynimy przykościelną zbiórkę na rzecz Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

Kończymy oktawę modlitw za śp. Zmarłych. Wypominkami pomodlimy się w kościele jeszcze w ostatni piątek listopada, tj. 27 11 2015 r. o godz. 17.00.

Zbliża się Adwent i nasze roratnie wyglądanie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Serdecznie proszę wszystkich, którzy mogą wesprzeć obdarowywanie dzieci uczestniczących w Roratach, np. przekazując firmowe produkty reklamowe, słodycze itp. Będę bardzo wdzięczny za tę pomoc!

Są do nabycia świece w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2015. Można je podejmować w cenie 6 zł /małe/ i 12 zł duże/.

Serdecznie zachęcam dzisiaj do lektury ostatniego wydania miesięcznika CHIT, który poświęcony jest Mocy Różańca oraz Synodowi o rodzinie.

Dziękuję bardzo za posprzątanie kościoła i ofiarę 90 zł: Czesławie Żmudzie, Iwonie Wierzbickiej i Romanie Szydłowskiej z Zagródek. Dziękuję też właścicielce kwiaciarni z Żórawiny za dar chryzantem do naszego kościoła. Przed następną niedzielą o przygotowanie kościoła proszę kolejnych Parafian z Zagródek: Edytę Żmudę, Kazimierę Żmudę i Joannę Szydłowską.

Zdzisławie Żmudzie dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach.

Pracownicy apteki w Wojkowicach informują nas, że w dniach 9-15 listopada apteka czynna będzie przez całą dobę /w środę 11.11 2015 r. od godz. 20.00/.

Wczoraj zmarła śp. Eugenia Dąbek z Bratowic. Jej pogrzeb będziemy sprawować w piątek o godz. 13.00. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

Dodaj komentarz