Ogłoszenia z dnia 18.10.2015

XXIX Niedziela w ciągu roku.

Dzisiaj przypada XXIX Niedziela w ciągu. Jest to Niedziela Misyjna 2015, dlatego organizujemy zbiórkę pieniężną na rzecz Misji Św. Ojciec Święty Franciszek napisał: „Światowa Niedziela Misyjna stanowi dla wiernych różnych kontynentów szczególną okazję, aby poprzez modlitwę i konkretne gesty solidarności wspierać młode Kościoły w krajach misyjnych”.

Ofiary składane w Światowy Dzień Misyjny we wszystkich parafiach świata, również tych najbiedniejszych, tworzą Fundusz Solidarności Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Z tych środków utrzymywani są księża i katechiści pracujący na terenach misyjnych i finansowane są projekty specjalne, jak budowy i remonty kościołów, kaplic, domów zakonnych.

Za tydzień w niedzielę będziemy liczyli w Kościele Polskim, a więc i w naszej Parafii, osoby uczestniczące w praktykach religijnych.

W następną niedzielę pamiętajmy o udziale w wyborach parlamentalnych!

Przypominam, że w nocy z soboty 24 października na niedzielę 25 października 2015 r o godzinie 3 przestawiamy zegarki na godzinę 2. Czyli śpimy o godzinę dłużej!

Proszę podejmować kartki wypominkowe, wypisać je z zaznaczeniem naszej miejscowości zamieszkania i proszę je składać na tacę lub do zakrystii. Proszę wciąż, by więcej osób włączyło się w uporządkowanie cmentarzy! Przypominam też, że wszelkie prace przy stawianiu nagrobków itp. wcześniej trzeba zgłosić w urzędzie parafialnym!

Dziękuję serdecznie tym, którzy okazali jeszcze pomoc wobec wrocławskiego Domu Ziarna. Płody ziemi dla Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego we Wrocławiu przywieźli jeszcze Parafianie z Ozorzyc. Wczoraj klerycy z seminarium odebrali te dary.

Serdecznie dziękuję Parafiankom z Mnichowic: Agnieszce Czajkowskiej, Iwonie Waligórze i Teresie Wawrzynów, które posprzątały kościół i złożyły ofiarę 100 zł. Za kwiaty dziękuję wczorajszym nowożeńcom! Przed następną niedzielą o posprzątanie i ukwiecenie kościoła proszę już Parafian z Zagródek.

Irenie Smudze dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.