Ogłoszenia parafialne 28.06.2020

Strona społeczności lokalnej

Ogłoszenia parafialne 28.06.2020

XIII Niedziela w ciągu roku

Rozpoczynającym wakacje życzę szczęśliwego, słonecznego i bezpiecznego odpoczynku! Pamiętajmy zawsze o obecności na niedzielnej i świątecznej Mszy Św., o odpowiednim stroju wchodząc do świątyni i o zasłanianiu ust i nosa wewnątrz kościoła!

Dzisiaj o godz. 13.30 w Mnichowicach pomodlimy się na Mszy św. o błogosławieństwo Boże i urodzaje. W Wojkowicach uczynimy to 12 VII /w niedzielę/ o godz. 13.00.

Jutro przeżyjemy Uroczystość św. Piotra i Pawła pamiętajmy życzliwie o wielu Solenizantach tego dnia! Modlitwą wspieramy Stolicę i Nuncjaturę Apostolską w Polsce. Ofiary na potrzeby Nuncjatury zbierzemy już dzisiaj – dziękuję za każdy dar!

W czwartek, pierwszy lipcowy, serdecznie zapraszam na Mszę Św. i po niej na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy w obecności relikwii Świętej Małej Arabki. W tym czasie będzie okazja do spowiedzi.

W sobotę i następną niedzielę do I Komunii Świętej przystąpi 13. dzieci. Wcześniej spotkam się z nimi w czwartek o godz. 16.00.

W piątek będę pamiętał o chorych, a od 15.30 będzie w kościele okazja do spowiedzi, także dla dzieci przed I Komunią Świętą.

Za tydzień w I-ą niedzielę lipca na Mszach Św. zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

Dziękuję za przygotowanie kościoła Parafianom z Turowa! Następnym razem o posprzątanie i udekorowanie kościoła proszę Rodziców dzieci przystępujących do I Komunii Świętej.

Dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach.

Panu Przemysławowi dziękuję serdecznie za naprawę i uzupełnienie systemu alarmowego w kościele i na plebanii!

Do świętego związku małżeńskiego przygotowują się:

3/2020: Karolina Bednarz, rzym.-kat., panna z Bogusławic i Konrad Kamil Stępień, rzym.-kat., kawaler z Groblic(12 VII).

Zachęcam do podejmowania najnowszego wydania Dobrych Nowin!, które poświęcone jest świętym osobom z Polski i Włoch.

W minioną środę liturgią pogrzebową pożegnaliśmy śp. Włodzimierza Jakóba. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…