Ogłoszenia parafialne 14.06.2020

Strona społeczności lokalnej

Ogłoszenia parafialne 14.06.2020

XI Niedziela w ciągu roku

Dziękuję bardzo wszystkim, którzy przyczynili się do owocnego przeżycia Uroczystości Bożego Ciała. Najpierw Panu Bogu za błogosławieństwo; szczególnie tym, którzy przygotowali piękne ołtarze; SO i muzycznej, dziewczynkom sypiącym kwiaty przed Najświętszym Sakramentem. Wdzięczność wyrażam tym, którzy nieśli sztandary; Panom pomagającym mi nieść Najświętszy Sakrament; Pani Beacie za przygotowanie kościoła. W najbliższy czwartek zakończymy Oktawę tej Uroczystości o godz. 18.00 w Turowie. Uczynimy wtedy procesję z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła do czterech ołtarzy, które także proszę przygotować/ szczególnie proszę o pomoc Siostry Różańcowe/. Przynieśmy też ze sobą wianki z ziół do poświęcenia!

W piątek świętujemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, nie zapomnijmy o udziale we Mszy św. o godz. 17.00 w Turowie. Post w tym dniu nas nie obowiązuje.

W sobotę w Bratowicach o godz. 16.00 pomodlimy się na Mszy św. o urodzaje. W Mnichowicach uczynimy to 28 VI o godz. 13.30.

W następną niedzielę na Mszy Św. o godz. 11.30 świętować będziemy Rocznicę I Komunii Św. Proszę pozostawić w ławkach wolne miejsca dla dzieci. W tę następną niedzielę w Turowie będzie też Msza Św. o godz. 13.00.

Dziękuję za przygotowanie kościoła Parafianom z Turowa! Następnym razem o posprzątanie kościoła proszę kolejnych mieszkańców Turowa.

Dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach.

Do świętego związku małżeńskiego przygotowują się:

2/2020: Karolina Agata Wilczyńska, rzym.-kat., panna z Mnichowic i Jakub Mirosław Łoniewski, rzym.-kat., kawaler z Wrocławia(21 VI).