Ogłoszenia parafialne 17.05.2020

VI Niedziela Wielkanocna
Od dzisiaj zostaje zwiększony limit wiernych, którzy mogą wziąć udział w Mszy Świętej, jest to jedna osoba na 10 metrów kwadratowych. Dla naszego kościoła oznacza to obecność 32 osób, a w kaplicy 11 osób.


Jutro na Mszy Św. o godz. 17.00 pomodlimy się z wdzięcznością za dar życia i posługi Św. Jana Pawła II. W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek 18 maja br. o godzinie 18.00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów.
W piątek przeżywać będziemy roczne wspomnienie śmierci św. Rity /Patronki od spraw trudnych i beznadziejnych/. W obecności Jej relikwii uczynimy Mszę św. i Nabożeństwo o godz. 18.00. Na przygotowanych kartkach proszę wypisywać intencje: prośby i podziękowania, które będziemy omadlać w kościele.
Zmiana art. 3 Dekretu ks. Arcybiskupa dotyczącego posługi w czasie epidemii:
„3. §1. Osoby, które ukończyły 13 rok życia, a nie są pełnoletnie, mogą służyć przy ołtarzu tylko po przedstawieniu duszpasterzowi pisemnej zgody rodzica lub opiekuna prawnego, natomiast ci, którzy nie ukończyli 13 roku życia mogą być dopuszczeni do służby przy ołtarzu tylko po przedstawieniu duszpasterzowi pisemnej zgody rodzica lub opiekuna prawnego oraz w obecności rodzica lub opiekuna prawnego w kościele podczas pełnienia służby przez dziecko.”
+ Józef Kupny
Arcybiskup Metropolita Wrocławski
Wyrażam wdzięczność wszystkim dobrym Osobom za okazywaną mi życzliwość i pomoc! W imieniu całej Parafii dziękuję naszym Radnym, Panom: Ryszardowi i Łukaszowi za solidnie i bezinteresownie wykonane prace na rzecz dobra naszej Wspólnoty!
Dziękuję za przygotowanie kościoła Parafianom z Ozorzyc. Następny raz proszę, by kościół przygotowali już Parafianie z Turowa.
Dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach.