Ogłoszenia parafialne 03.05.2020

IV Niedziela Wielkanocna
INTENCJE APOSTOLSTWA MODLITWY na maj 2020 r.:
Intencja ewangelizacyjna — za diakonów: Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogich, byli ożywiającym znakiem dla całego Kościoła. Papież Franciszek w liście do wszystkich wiernych zaproponował jeszcze dwie modlitwy na maj w intencji zakończenia pandemii koronawirusa oraz za zmarłych, cierpiących, pracowników służby zdrowia i naukowców.


W tę pierwszą niedzielę maja obchodzimy już po raz 57. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Na Mszach św. modlimy się przed Najświętszym Sakramentem, a po Mszach Św. godz. 11.30 i 10.00 dokonamy zmiany Tajemnic Żywego Różańca.
W maju codziennie uczestniczymy w Nabożeństwach Majowych w związku ze sprawowanymi Mszami św.: w soboty o godz. 9-ej, od wtorku do piątku o godz. 17-ej, a w niedziele i święta po sumie o godz. 11.30.
W najbliższy czwartek – pierwszy majowy, zapraszam na Mszę Świętą o godz. 17.00 i Adorację Najświętszego Sakramentu.
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zwraca się do wszystkich wiernych z apelem o wytrwałą i żarliwą modlitwę błagalną o deszcz.
Komunikat Kurii Metropolitalnej we Wrocławiu dla narzeczonych: Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej informuje, że w związku z zaistniałą sytuacją epidemii przygotowanie narzeczonych do sakramentu małżeństwa w naszej Archidiecezji może być prowadzone poprzez komunikatory internetowe. Pełny cykl katechez przedślubnych rozpocznie się w dniu 11 maja 2020 r. Katechezy będą dostępne dwa razy w tygodniu w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00. W przypadku bardzo dużej liczby zgłoszeń uruchomiony będzie drugi cykl – we wtorki i w piątki. Zapisy narzeczonych odbywać się będą wyłącznie poprzez formularz internetowy na stronie www.archidiecezja.wroc.pl/narzeczeni. Tam też znajdują się szczegółowe informacje. W trakcie cyklu poszczególne pary narzeczonych będą zgłaszane doradcom życia rodzinnego z parafii (ew. dekanatu), w których mieszkają. Doradcy poprowadzą z nimi spotkania indywidualne – również poprzez Internet.
Z serca dziękuję za posprzątanie kościoła Parafianom z Ozorzyc! Parafianom z Ozorzyc dziękuję także za ofiarę na kwiaty do kościoła. Następny raz proszę, by kościół przygotowali kolejni Parafianie z Ozorzyc.
Dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach
Proszę podejmować majowe wydanie Nowego Życia poświęcone 750-leciu spisania pierwszego zdania w języku polskim w Księdze Henrykowskiej. Z racji setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły w miesięczniku opublikowano rozmowę z o. Maciejem Ziębą – dominikaninem i znawcą osoby i nauczania Jana Pawła II.