Ogłoszenia parafialne 26.04.2020

Przeżywamy III Niedzielę Wielkanocną – ostatnią w kwietniu. Jest to Niedziela Biblijna rozpoczynająca Tydzień Biblijny pod hasłem „Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego” (por. J 6,35-36).
26 kwietnia 2020 r. obchodzimy również XIV Ogólnopolską Niedzielę Modlitw za Kierowców pod hasłem: „Z Miłością na wszystkich drogach”.


Od piątku /1 V/ codziennie uczestniczymy w Nabożeństwach Majowych w związku ze sprawowanymi Mszami św.: w soboty o godz. 9-ej, od wtorku do piątku o godz. 17-ej, a w niedziele i święta po sumie o godz. 11.30. Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału.
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Abp Stanisław Gądecki zwraca się do wszystkich wiernych oraz ludzi dobrej woli z apelem o wytrwałą i żarliwą modlitwę błagalną o deszcz.
W sobotę już Uroczystość NMP Królowej Polski. Zapraszam na świąteczne Msze Św. o godz. 9.00 i 11.00 w Turowie
Za tydzień /3 V/ planowaliśmy w naszej Parafii Uroczystość I Komunii Św. Oczywiście, ze względu na panującą pandemię koronawirusa, wciąż nie możemy tego przeżyć. Nie możemy także ustalić terminu tego wydarzenia. Istnieje jednak możliwość indywidualnej I Komunii Świętej. Tak przystąpi do tego sakramentu Mikołaj w sobotę 9 V 2020 r. Jeśli któraś z rodzin także tak chciałaby przeżyć tę Uroczystość, to proszę się do mnie zgłosić.
W pierwszą niedzielę maja /3 V/ pomodlimy się przed Najświętszym Sakramentem, a po Mszach Św. o godz. 11.30 /w Turowie/ i 10.00 /w Okrzeszycach/ będzie zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
1 V, w pierwszy piątek miesiąca, będę pamiętał o Chorych z naszej Parafii! Od godz. 16.30 w Turowie będzie okazja do spowiedzi.
Ksiądz Arcybiskup Metropolita Wrocławski udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 1 maja 2020 r.
Parafianom z Ozorzyc dziękuję za okazaną gotowość do sprzątania kościoła! Następnym razem proszę, by uczynili to kolejni Parafianie z Ozorzyc.
Dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach
Dobrym i ofiarnym Parafianom serdecznie dziękuję za skoszenie i pielęgnację trawników wokół plebanii oraz za skoszenie trawy wokół murów kościelnego ogrodzenia!
Proszę podejmować kwietniowe wydanie Nowego Życia zatytułowane: Zmartwychwstały żyje wśród nas.
We wtorek liturgią pogrzebową pożegnaliśmy śp. Izabelę Wołyńską i śp. Zofię Madej. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie… .