Ogłoszenia parafialne 19.04.2020

II Niedziela Wielkanocna

Przeżywamy II Niedzielę Wielkanocną – Miłosierdzia Bożego. Konferencja Episkopatu Polski zaprasza do szczególnej modlitwy w tym dniu, o godz. 15.00, Koronką w intencji ustania epidemii, za chorych, zmarłych i ich rodziny, a także za tych, którzy walczą z wirusem.

W środę w naszej Parafii przeżywać będziemy miesięczne wspomnienie św. Rity /Patronki od spraw trudnych i beznadziejnych/. W obecności Jej relikwii uczynimy Mszę św. i Nabożeństwo o godz. 18.00.

Zgodnie z obowiązującymi od 20.04.2020 r. ograniczeniami dotyczącymi uczestnictwa we Mszy św. w obiektach kultu religijnego (1 osoba na 15 m2– informuję, że w naszej parafialnej świątyni w Turowie (powierzchnia 314,63 m2), może jednorazowo uczestniczyć w nabożeństwie 21 osób; w kaplicy w Okrzeszycach (powierzchnia 100,9 m2), może jednorazowo uczestniczyć w nabożeństwie 7 osób, z zachowaniem odpowiedniej odległości miedzy sobą.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, od 16 kwietnia, osoby przebywające w kościołach i kaplicach, mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub części odzieży. Rzecznik Episkopatu podkreślił, żeduchowni są zwolnieni z obowiązku zakrywania twarzy podczas sprawowania kultu religijnego.

Abp Józef Kupny kieruje do nas prośbę o zainteresowanie się we wspólnocie parafialnej losem tych, którzy ze względu na epidemię koronawirusa stracili pracę. Proponuje utworzenie „antykryzysowej tarczy parafialnej„, która polegałaby na zebraniu w jednym miejscu informacji o tych, którzy mieszkają bądź pracują na terenie naszej parafii, by następnie zachęcać wszystkich do korzystania z ich oferty. Poprośmy wiernych, by robili zakupy w osiedlowych sklepikach, a kiedy to będzie możliwe korzystali z usług m.in. fryzjerów, fizjoterapeutów, rehabilitantów czy mechaników samochodowych, którzy pracują na terenie naszych parafii. Zachęćmy ich do odwiedzania restauracji i kawiarni, które znajdują się w pobliżu naszego miejsca zamieszkania.

Wyrażam serdeczną wdzięczność wszystkim, którzy w różny sposób przychodzą mi z pomocą! Dziękuję za wpłaty na rachunek Parafii dla uniesienia bieżących naszych zobowiązań!

Parafianom z Ozorzyc dziękuję za okazaną gotowość do sprzątania kościoła! W najbliższą sobotę proszę, by uczynili to kolejni Parafianie z Ozorzyc.

Dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach.

       W miniony czwartek liturgią pogrzebową pożegnaliśmy śp. Zofię Przedwojską z Bratowic. W najbliższy wtorek uczynimy modlitwy pogrzebowe w intencji śp. Izabeli Wołyńskiej z Mnichowic i śp. Zofii Madej z Ozorzyc Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie… .