Ogłoszenia parafialne 23.06.2019

XII Niedziela w ciągu roku
Dziękuję bardzo wszystkim, którzy przyczynili się do owocnego przeżycia Uroczystości Bożego Ciała. Najpierw Panu Bogu za błogosławieństwo; szczególnie tym, którzy przygotowali ołtarze i trasę procesji /Wspólnotom z Turowa, Wojkowic, Mnichowic i Ozorzyc /; dziękuję za okazaną życzliwość właścicielom posesji, przy których ustawione były ołtarze; Panu Wójtowi Janowi Żukowskiemu za zaproszenie i sfinansowanie występu orkiestry. Dziękuję Policji i Straży Pożarnej za sprawną służbę porządkową; SO, dzieciom komunijnym i rocznicowym oraz młodszym dziewczynkom sypiącym kwiaty przed Najświętszym Sakramentem. Wdzięczność wyrażam tym, którzy nieśli sztandary i baldachim; Panom pomagającym mi nieść Najświętszy Sakrament; Paniom: Elżbiecie i Joli przewodzącym śpiewom, Pani Beacie za przygotowanie kościoła.

W najbliższy czwartek zakończymy Oktawę tej Uroczystości o godz. 17.00 w Turowie. Uczynimy wtedy procesję z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła do czterech ołtarzy, które także proszę przygotować/ szczególnie proszę o pomoc Siostry Różańcowe/. Przynieśmy też ze sobą wianki z ziół do poświęcenia!
Dzisiaj przeżywamy Dzień Ojca– najlepsze życzenia opieki Bożej dla tych, którzy spełniają to powołanie! Również szczerze niosę życzenia dla jutrzejszych Solenizantów: Janinom i Janom, szczególnie dla naszego Wójta Pana Jana Żukowskiego, obdarowanemu niedawno medalem Św. Jadwigi, któremu i przy tej okazji wyrażam wielką wdzięczność za nieustającą troskę i obfitą życzliwość dla mnie osobiście we wspieraniu posługi proboszczowskiej i dla całej naszej Parafii! Niech dobry Bóg darzy Pana Jana hojnie swoimi łaskami, błogosławieństwem, zdrowiem i potrzebnymi siłami, ale i życzliwością ludzką!
W piątek świętujemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, nie zapomnijmy o udziale we Mszy św. o godz. 17.00 w Turowie. Wtedy również, w ostatni piątek czerwca wypominkami pomodlimy się za naszych Śp. Zmarłych.
W sobotę przeżyjemy Uroczystość św. Piotra i Pawła pamiętajmy życzliwie o wielu Solenizantach tego dnia! Modlitwą wspieramy Stolicę i Nuncjaturę Apostolską w Polsce. Ofiary na potrzeby Nuncjatury zbierzemy już dzisiaj – dziękuję za każdy dar!
Bardzo dziękuję za posprzątanie naszego kościoła Parafianom z Wojkowic. Przed następną niedzielą o przygotowanie kościoła proszę kolejnych mieszkańców Wojkowic.
Dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach.
Do świętego związku małżeńskiego przygotowują się:
6/2019: Karolina Małgorzata Juszczak, panna z Wrocławia i Robert Nieckarz, kawaler z Wojkowic(30 VI).

Dodaj komentarz