Ogłoszenia parafialne 16.06.2019

Uroczystość Najświętszej Trójcy
Z wielką radością mogę dziś poinformować naszą Wspólnotę, że wczoraj w katedrze wrocławskiej Ks. Arcybiskup Józef Kupny Metropolita Wrocławski, za wiele zasług dla Kościoła i piękne świadectwo wiary, odznaczył naszego czcigodnego Parafianina i Wójta Gminy Żórawina Pana Jana Żukowskiego Medalem Świętej Jadwigi Śląskiej. Jest to najwyższe odznaczenie, które w archidiecezji wrocławskiej mogą otrzymać osoby świeckie i konsekrowane, a także instytucje i osoby prawne. W imieniu swoim i naszych Parafian składam Panu Janowi najserdeczniejsze gratulacje i wyrazy uznania oraz wdzięczności za piękną postawę życia!


Wczoraj sprawowaliśmy jeszcze Mszę Św. o błogosławieństwo Boże i urodzaje w Mędłowie. To ostatnie takie nabożeństwo w tym roku w naszej Parafii. Wyrażam serdeczną wdzięczność Wszystkim, którzy te spotkania przygotowali i w nich uczestniczyli!
W czwartek już uroczystość Bożego Ciała. Msze św. sprawowane będą o godz.: 10:00 /Okrzeszyce/ i w Turowie: 8:30 i 11:30 /Msza św. z procesją pośród domów Turowa – ulicami: Parafialną, Wrocławską, Osiedlową, Wrocławską i Lipową/. Bardzo proszę, by w procesji uczestniczyli: należący do Służby Ołtarza, dzieci komunijne i rocznicowe w strojach komunijnych oraz młodsze dziewczynki sypiące kwiaty przed niesionym Najświętszym Sakramentem. Od czwartku, szczególnie na Mszach św., trwamy w Oktawie Uroczystości Bożego Ciała. Zapraszam wszystkich do tej modlitwy.
Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy na procesję: 1. Turów /ul. Osiedlowa na początku/, 2. Wojkowice /ul. Osiedlowa na końcu/, 3. Mnichowice /ul. Lipowa na początku/, 4. Ozorzyce /ul. Lipowa przy kapliczce/ oraz o ozdobienie okien w naszych domach symbolami eucharystycznymi!
O godz. 18-ej w sobotę rozpocznie się Msza Św. i nabożeństwo ku czci Św. Rity w 22-im dniu czerwca. Na przygotowanych kartkach wypiszmy intencje naszych modlitw.
Zbliża się Uroczystość św. Piotra i Pawła. To okazja do wyrażenia troski o Kościół powszechny. Dlatego zbiórkę ofiar na potrzeby Nuncjatury Apostolskiej uczynimy w najbliższą niedzielę.
W sobotę, ze względu na pogrzeb, kancelaria parafialna będzie czynna o godz. 8.15-8.45.
Bardzo dziękuję za posprzątanie i ukwiecenie naszego kościoła Parafianom z Wojkowic. Przed następną niedzielą o przygotowanie kościoła proszę kolejnych mieszkańców Wojkowic:. Panu Radnemu Wiesławowi oraz Łukaszowi raz kolejny bardzo dziękuję za prace wykonane w ogrodzie przy plebanii!
Dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach!
W ub. tygodniu zmarła śp. Marzena Mirkowska z Mędłowa. Jej pogrzeb sprawowany będzie w sobotę 22 VI o godz. 11.00 we Wrocławiu – Osobowicach. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

Dodaj komentarz