Ogłoszenia parafialne 02.06.2019

Strona społeczności lokalnej

Ogłoszenia parafialne 02.06.2019

Wniebowstąpienie Pańskie
Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy na czerwiec 2019:
Intencja ewangelizacyjna: Za kapłanów, aby prowadząc wstrzemięźliwe i pokorne życie, z zaangażowaniem okazywali aktywną solidarność najuboższym.


Dzisiaj obchodzimy XII Święto Dziękczynienia przeżywane pod hasłem: DZIĘKUJEMY ZA WIELKICH PASTERZY JANA PAWŁA II i PRYMASA STEFANA WYSZYŃSKIEGO. Przy tej okazji czyniona jest zbiórka do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej – Wotum Narodu Polskiego. Każdy może dołożyć swoją małą cegiełkę jako podziękowanie za dobro, które nas w życiu spotyka. Dziękuję serdecznie za każdy dar na ten cel!
Dzisiaj modlimy się przed Najświętszym Sakramentem i dokonamy zmiany Tajemnic Żywego Różańca.
W czwartek, pierwszy czerwcowy, serdecznie zapraszam na Mszę Św. i po niej na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy w obecności relikwii Świętej Małej Arabki.
W piątek odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem, a od 16.30 będzie w kościele okazja do spowiedzi.
W najbliższym czasie sprawować będziemy Msze św. o urodzaje: dzisiaj w Wojkowicach o godz. 13.30, w Mnichowicach 09 VI o godz. 13.30, w Okrzeszycach 10 VI o godz. 18.00, w Turowie 11 VI o godz. 17.00 i w Mędłowie 15 VI o godz. 15.00..
Rada Rodziców, dyrekcja oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej w Żórawinie zapraszają do udziału w Festynie Rodzinnym, który odbędzie się 9 czerwca, w godzinach 12.00-17.00 w parku przy szkole. Organizatorzy zapewniają dobrą zabawę oraz moc atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych.
Dziękuję za przygotowanie kościoła Rodzinom z Wojkowic. Przed następną niedzielą o posprzątanie i ukwiecenie kościoła proszę kolejnych mieszkańców Wojkowic.
Dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach.
Proszę podejmować czerwcowe wydanie Nowego Życia poświęcone kultowi Serca Jezusa!
Do świętego związku małżeńskiego przygotowują się:
4/2019: Barbara Anna KARBOWSKA, panna, zam. w Wieruszowie i Damian Piotr ŚWIETLIKOWSKI, kawaler, zam. w naszej Parafii.(2 VI)
5/2019: Joanna CHMIEL, panna z Wrocławia i Maciej Leszek ORLOF, kawaler z naszej Parafii (9 VI).

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.