Ogłoszenia parafialne 26.05.2019

VI Niedziela Wielkanocna
Z wdzięcznością i miłością kierujemy dziś modlitwy i myśli do naszych Mam w dniu ich święta! Niech dobry Bóg wspiera je potrzebnymi łaskami, a zmarłym Mamom niech otworzy bramy Nieba!
Uczestniczymy dziś w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Dzisiaj o godz. 13.30 w Bogusławicach odprawię Mszę św. o urodzaje, a za tydzień w niedzielę 2 VI o godz. 13.30 w Wojkowicach.


Od soboty 1 VI /Dnia Dziecka/ codziennie w czerwcu modlimy się Litanią do NSPJ po Mszach św.: od poniedziałku do piątku o godz. 17-ej, w sobotę o godz. 9.00, a w niedziele po sumie o godz. 11.30.
W następną niedzielę, pod hasłem: DZIĘKUJEMY ZA WIELKICH PASTERZY JANA PAWŁA II i PRYMASA STEFANA WYSZYŃSKIEGO, przeżyjemy XII Święto Dziękczynienia. Tegoroczne Święto Dziękczynienia odbędzie się dokładnie w 40. rocznicę rozpoczęcia pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny. Jednocześnie żyjemy w oczekiwaniu na ogłoszenie decyzji o beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego. Przy tej okazji odbędzie się zbiórka do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej – Wotum Narodu Polskiego. Każdy może dołożyć swoją małą cegiełkę. To będzie podziękowanie każdego z nas za dobro, które nas w życiu spotyka. Dziękuję serdecznie za każdy dar na ten cel!
Za tydzień w niedzielę pomodlimy się przed Najświętszym Sakramentem i dokonamy zmiany Tajemnic Żywego Różańca.
Dziękuję za przygotowanie kościoła Parafianom z Wojkowic! Przed następną niedzielą o posprzątanie i ukwiecenie kościoła proszę kolejnych mieszkańców Wojkowic.
Dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach.
Proszę podejmować ostatnie wydanie Dobrych Nowin! Tu m.in. o niezwykłym życiu Św. Małej Arabki oraz o cierniu Św. Rity, których relikwie są pośród nas.
Do świętego związku małżeńskiego przygotowują się:
4/2019: Barbara Anna KARBOWSKA, panna, zam. w Wieruszowie i Damian Piotr ŚWIETLIKOWSKI, kawaler, zam. w naszej Parafii.(2 VI)
5/2019: Joanna CHMIEL, panna z Wrocławia i Maciej Leszek ORLOF, kawaler z naszej Parafii (9 VI).
W piątek zmarł śp. Kazimierz Szyszka z Ozorzyc. Jego pogrzeb sprawowany będzie jutro o godz. 15.00 w kaplicy na nowym cmentarzu. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

Dodaj komentarz