Ogłoszenia parafialne 24.03.2019

III Niedziela Wielkiego Postu
W miniony czwartek spotkaliśmy się w gronie Rady Parafialnej i niektórych Sołtysów naszej Parafii. Dziękuję wszystkim, którzy przybyli! Rozmawialiśmy o aktualnych sprawach i zamierzeniach w naszej Parafii.

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi chciejmy także całą Parafią pamiętać o wystroju kościoła – zakupie kwiatów, no i o potrzebie sfinansowania wkrótce ubezpieczenia kościoła /ze względu na to, że jest to cenny zabytek, potrzebna jest znaczna kwota/. Dlatego bardzo proszę Radnych, Sołtysów pochodzących z poszczególnych dziewięciu miejscowości naszej Parafii o pomoc w zbiórce środków na ten cel. Ofiary pieniężne można też wpłacać na konto parafialne: 84 95741028 2002 0100 8573 0001. Już dziś dziękuję Wam wszystkim za wrażliwość, za Wasze dary i okazaną mi pomoc!
W piątek spotkamy się w kościele o godz. 17-ej na naszych tradycyjnych miesięcznych modlitwach za Zmarłych. Rozpoczniemy Drogą Krzyżową. Intencje modlitwy za śp. Zmarłych proszę wypisać na kartkach wypominkowych i przekazać mi przed tymi modlitwami.
Proszę podejmować do naszych domów paschaliki rozprowadzane w ramach Wielkanocnego Dzieła Pomocy Caritas 2019. Można też do kościoła przynosić dary dla ubogich z naszej Parafii i zostawiać przy bocznym ołtarzu. Przed Wielkanocą zebrane dobra przekażą potrzebującym osoby z Caritas.
W sobotę o godzinie 16.00 w sali katechetycznej przy plebanii odbędą się kolejne warsztaty. Dziękuję organizatorom i uczestnikom tych spotkań za obecność i zaangażowanie!
W najbliższe: z soboty na niedzielę nastąpi zmiana czasu. Pamiętajmy, że do kościoła na Mszę Św. przychodzimy o godzinę wcześniej!
Z serca dziękuję za posprzątanie kościoła dyżurującym Mędłowianom. Część ofiary na sprzątnie złożyła Rodzina zmarłej śp. Katarzyny Wawrzynów. Za tydzień proszę o tę posługę kolejnych mieszkańców Mędłowa.
Dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach.
Wczoraj sprawowany był pogrzeb śp. Katarzyny Wawrzynów z Turowa. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

Dodaj komentarz