Ogłoszenia parafialne 20.01.2019

III Niedziela w ciągu roku
W dniach od 20 do 27 stycznia obchodzony jest Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Hasło tego Tygodnia brzmi: Dąż do sprawiedliwości (Pwt 16,20). Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan to czas, gdy chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach i innych spotkaniach.
Jutro świętujemy Dzień Babci, a pojutrze Dzień Dziadka. Serdecznie życzę obchodzącym ten dzień opieki Bożej i dobrego zdrowia!
We wtorek w naszej Parafii przeżywać będziemy miesięczne wspomnienie św. Rity /Patronki od spraw trudnych i beznadziejnych/. W obecności Jej relikwii uczynimy Mszę św. i Nabożeństwo o godz. 18.00.
W następną niedzielę /27 I/ rozpoczniemy wspomnienie Światowego Dnia Życia Konsekrowanego. Kuria Metropolitalna Wrocławska uprzejmie informuje, iż Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, mając na uwadze bardzo trudną sytuację finansową klasztorów Sióstr klauzurowych w naszej Archidiecezji, poleca zorganizować 27 stycznia 2019 r., w niedzielę przed Świętem Ofiarowania Pańskiego -patronalnego święta osób życia konsekrowanego, okolicznościową zbiórkę do puszek, po każdej Mszy Świętej, na potrzeby tych Zakonów. My również to uczynimy.
W piątek o godz. 17-ej w kościele Wypominkami i Mszą Św. pomodlimy się za naszych ś.p. Zmarłych.
Serdecznie dziękuję za przygotowanie kościoła Parafianom z Turowa. Przed następną niedzielą o posprzątanie kościoła proszę nadal Parafian z Turowa.
Dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach.

Dodaj komentarz