Ogłoszenia parafialne 23.12.2018

IV Niedziela Adwentu
To już ostatnia niedziela Adwentu. Wciąż w zakrystii można podejmować opłatki na stół wigilijny. Dziękuję roznoszącym i przyjmującym opłatki i za złożone przy tej okazji ofiary!
W tę niedzielę szczególną modlitwą otoczmy ofiary: 13 górników, w tym 12 Polaków, którzy zginęli, oraz 10 rannych w następstwie wybuchu metanu w kopalni węgla kamiennego CSM w Karwinie w czeskiej części Śląska Cieszyńskiego.
Dzisiaj w kościele będzie można podejmować jeszcze płomień Światła Betlejemskiego.
Jutro świętujemy Wigilię Bożego Narodzenia Pasterki sprawować będziemy w Okrzeszycach o godz. 22.00 i w Turowie o godz. 24.00. We wtorek i środę Msze św. sprawować będziemy w Turowie o godz. 8.30 i 11.30; w Okrzeszycach o godz. 10.00.
W środę, we wspomnienie św. Szczepana, tradycyjnie modlimy się i zbieramy ofiary na rzecz PWT we Wrocławiu.
Informuję też, że w tym tygodniu, od piątku, rozpocznę już wizyty duszpasterskie:

27.12.18. czwartek od godz.10:00  -Bratowice i Zagródki

28.12.18. piątek od godz. 10:00O   – Okrzeszyce i Mnichowice ul.: Lipowa numery parzyste /strona bez sklepu/, Dębowa, Jesionowa, Kasztanowa, Wierzbowa

29.12.18. sobota od godz. 10:00 – Mnichowice Mnichowice ul. Lipowa po stronie sklepu nieparzyste od końca do nr-u 33, ul.: Leszczynowa, Topolowa, Brzozowa, Jarzębinowa, Świerkowa

30.12. 18 niedziela od 14:30  – Mnichowice ul.: Cisowa, Modrzewiowa, Sosnowa, Świerkowa

W minionym tygodniu Parafianie z Turowa wykonali świąteczną dekorację naszego kościoła. Serdecznie dziękuję Im za tę pracę! Dziękuję bardzo właścicielom Restauracji Turawia z Turowa za zakup choinek do kościoła!

Jestem bardzo wdzięczny osobom z naszego Parafialnego Zespołu Caritas za zorganizowanie w ub. niedzielę jarmarku świątecznego. Dziękuję wszystkim uczestnikom tego wydarzenia!
Podczas 380. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski (Płock, 25-26 IX br.), biskupi zaproponowali, aby Niedziela Świętej Rodziny była dniem modlitw o świętość małżeństw i rodzin oraz dniem odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Jako Rada ds. Rodziny KEP pragniemy zaprosić wszystkich małżonków do tego, aby w Niedzielę Świętej Rodziny cała rodzina stanęła przed ołtarzem, by odnowić przyrzeczenia małżeńskie i w ten sposób umocnić więź miłości w małżeństwie i rodzinie. W naszej Parafii uczynimy to za tydzień na Sumie o godz. 11.30.
We worek po Mszy Św. o godz. 11.30 w kościele odbędzie się spotkanie Służby Ołtarza.
W związku z otrzymaną decyzją o zmianie stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz stawki za pojemnik z 226,08 zł/m-c na 378 zł/m-c konieczna staje się zmiana wysokości ofiary za miejsce grobowe. Od 1 stycznia 2019 r. będzie ona wynosić 400 zł na 10 lat.
Dziękuję bardzo za posprzątanie kościoła Parafianom z Ozorzyc. Za tydzień proszę o to mieszkańców Turowa.
Dziękuję wszystkim, którzy świątecznie ozdobili kaplicę.
Proszę podejmować już dzisiaj styczniowe wydanie Nowego Życia poświęcone tematowi ekumenizmu.
W środę pogrzebem pożegnaliśmy śp. Jana Witkę z Turowa. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

Dodaj komentarz