Ogłoszenia parafialne 02.12.2018

I Niedziela Adwentu
Intencje Apostolstwa Modlitwy /grudzień 2018/: Intencja ewangelizacyjna: Aby osoby zaangażowane w posługę przekazu wiary potrafiły znaleźć język właściwy dla dzisiejszych czasów, w dialogu z kulturami.
W pierwszą niedzielę Adwentu 2018 r. wchodzi w życie nowy program duszpasterski dla Kościoła katolickiego w Polsce pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”.
Wczoraj odbyło się spotkanie Rady Parafialnej. Dziękuję wszystkim za obecność i okazane wsparcie!
Dzisiaj na Mszach św. święcę opłatki na stół wigilijny, które przedstawiciele Rady Parafialnej i Sołtysów rozniosą do naszych domów. Dziękuję za okazaną pomoc i ofiary, które w tym roku są szczególnie oczekiwane, bo pomogą spłacić zadłużenia finansowe naszej Parafii! Wciąż Parafia nie spłaciła kosztów ocieplenia plebanii i teraz jeszcze naprawy dachu kościoła.
W minionym tygodniu trwały prace konieczne dla dobra naszej Parafii: przy użyciu podnośnika naprawiono dach kościoła, zamontowano dachówki i naprawiono uszkodzenia dachu kościoła powstałe po ostatniej wichurze, zamontowano nowe drzwi i kratę w głównym wejściu do kaplicy cmentarnej, po dokonanym tam w ub. tygodniu włamaniu, trwał remont domu katechetycznego i plebanii. Niesie to ogromne koszty, już w tej chwili ok. 15 tys. zł. Niestety nie możemy liczyć na uzyskanie odpowiedniego odszkodowania ze strony PZU. Tym bardziej dziękuję serdecznie wykonawcom tych prac i cierpliwość w oczekiwaniu na uzyskanie godziwej zapłaty.
Wczoraj jeszcze pięciu życzliwych Panów /Pan Radny Piotr z Sunem Adamem, Pan Łukasz z dwoma pomocnikami/pracowało w wieży kościoła. Uczyniono tam niezbędne porządki i naprawy. Jestem im szczerze wdzięczny. Bardzo dziękuję, że udało się dokonać tyle dobra!
Od wtorku zapraszam do udziału w Roratach, zwłaszcza wszystkie dzieci /przygotowujące się do I Komunii Św.!/: od wtorku do piątku o godz. 17-ej i w soboty o godz. 9-ej. Dzieci proszę o przygotowanie lampionów.
W czwartek wspominamy św. Mikołaja. Z dziećmi spotkamy się na Mszy św. roratniej o godz. 17.00. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tej Uroczystości i sprawią uśmiech w sercach i na buziach dzieci!
W piątek dla naszej Parafii przypada diecezjalny dyżur Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Z tego powodu zapraszam do tej modlitwy o godz.: 16.00 – 17.00; w tym czasie będzie okazja do przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania. O godz. 17.00 pomodlimy się na Roratach.
Za tydzień w niedzielę, wraz z całym Kościołem Polskim, przeżywać będziemy XIX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie i uczynimy przykościelną zbiórkę do puszek na rzecz pomocy materialnej dla tych naszych Sióstr i Braci. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji. W imieniu kapłanów, sióstr i braci zakonnych oraz wolontariuszy świeckich, posługujących aktualnie na wschodzie a także wiernych, składamy serdeczne podziękowanie za wszelką pomoc i modlitwę. Pragniemy zapewnić, że wierni tworzący Kościół Katolicki na Wschodzie, gorliwie modlą się za ofiarodawców w duchu wdzięczności za przekazane ofiary. /bp Antoni Dydycz przewodniczący Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie/
Są wciąż do nabycia świece w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2018.
W sobotę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszam w tym dniu do udziału we Mszy Św.: w Turowie o godz. 9.00; w Okrzeszycach o godz. 12.00.
Za tydzień, w II-ą niedzielę miesiąca na Sumie o godz. 11.30 spotkamy się z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Św. Dzieciom świętującym swoje rocznice będzie udzielone błogosławieństwo.
Spowiedź św. adwentowa w naszej Parafii odbędzie się 14 XII w piątek w godzinach: 8.00-9.00 i 16.00-17.00 w Turowie oraz 15.15-15.45 w Okrzeszycach. Proszę się i do tego przygotować!
Serdecznie dziękuję za przygotowanie kościoła Parafianom z Ozorzyc. Przed następną niedzielą o posprzątanie kościoła proszę nadal Parafian z Ozorzyc.
Dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach.
Proszę podejmować grudniowe wydanie Nowego Życia!
W piątek zmarła Śp. Antonina Żygadło z Mędłowa. Jej pogrzeb sprawować będziemy we wtorek /4 XII/ o godz. 15.30. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

Dodaj komentarz