Ogłoszenia parafialne 25.11.2018

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto Służby Ołtarza. Dziękuję Jej uczestnikom za wierną służbę przy ołtarzu w naszej Parafii! Eucharystia zobowiązuje nas do praktykowania miłości czynnej. Dzisiaj czynimy zbiórkę pieniężną na budowę i rozbudowę kościołów w naszej Archidiecezji.
Zachęcam dziś do podejmowania najnowszego wydania Dobrych Nowin!
Za tydzień w niedzielę na Mszach św. poświęcę opłatki na stół wigilijny /dziękuję Pani Kościelnej Beacie za ich przygotowanie!/, które przedstawiciele Rady Parafialnej i Sołtysów rozniosą do naszych domów. Dziękuję za okazaną pomoc i ofiary, które pomogą spłacić gospodarcze zobowiązania naszej Parafii!
W ubiegłym tygodniu trwały prace przy remoncie domu katechetycznego i plebanii. Było to kucie ścian na dodatkowe wewnętrzne drzwi z sali katechetycznej do toalety, montaż sześciu drzwi /w tym głównych na plebanii oraz drzwi do toalety na parkingu przy kościele/, malowanie pomieszczeń. Dziękuję serdecznie wykonawcom oraz jednej osobie, która ofiarą wsparła ten trud, ale prace te będą jeszcze kontynuowane.
Niestety w ub. tygodniu dokonano włamania do kaplicy cmentarnej. Wcześniej włamano się do domu katechetycznego. W wyniku tego zniszczone zostały drzwi. Dziękuję Panu Radnemu Piotrowi za zabezpieczenie uszkodzonego wejścia do kaplicy.
Dziękuję za każde uczynione dobro dla naszej Parafii, m.in. osobie, która naprawiła połączenie DVD z monitorem w kościele. Dziękuję osobom z Caritas za zorganizowane warsztaty w domu katechetycznym oraz dzieciom z rodzicami – za Waszą aktywną obecność! W najbliższą sobotę o godz. 16.00 zapraszam na kolejne takie spotkanie, na którym wykonywane będą dekoracje świąteczne.
W najbliższą sobotę chciałbym zaprosić na spotkanie Radę Parafialną o godz. 13.00 na plebanii. Wcześniej bardzo proszę chętnych i chcących zadbać o nasz kościół Parafian do pomocy w porządkowaniu wieży kościoła. Prace te rozpoczną się o godz. 10.00.
Już dzisiaj proszę Wspólnotę z Turowa o uczynienie dekoracji naszego kościoła na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia!
Za tydzień już I Niedziela Adwentu. Nadal proszę wszystkich, którzy mogą wesprzeć obdarowywanie dzieci uczestniczących w Roratach, np. przekazując firmowe produkty reklamowe, słodycze itp. Będę bardzo wdzięczny za tę pomoc! Dziękuję Wszystkim, Którzy już to uczynili!
Proszę o pomoc w przygotowaniu spotkania z dziećmi z okazji wspomnienia św. Mikołaja oraz o dary dla ubogich z naszej Parafii /kosz na te produkty jest wystawiony przy bocznym ołtarzu w kościele/.
Za tydzień w I-ą niedzielę grudnia uczynimy Adorację NS i zmianę Tajemnic Żywego Różańca.
Wciąż zachęcam do nabycia świec w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2018 /Płomień miłosierdzia/. Można je podejmować w cenie 6 zł /małe/ i 14 zł /duże/.
Serdecznie dziękuję za przygotowanie kościoła Parafianom z Ozorzyc. Przed następną niedzielą o posprzątanie kościoła proszę nadal Parafian z Ozorzyc.
Dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach.

Dodaj komentarz