Ogłoszenia parafialne 18.11.2018

XXXIII Niedziela w ciągu roku
Przeżywamy dziś, ustanowiony przez papieża Franciszka, II Światowy Dzień Ubogich pod hasłem Biedak zawołał, a Pan go usłyszał (Ps 34,7). Papież przypomina, że „kto zamierza kochać tak, jak kochał Jezus, powinien postępować zgodnie z Jego przykładem, i to przede wszystkim wtedy, kiedy jest wezwany do okazania miłości ubogim”.
W trzecią niedzielę listopada obchodzimy na całym świecie Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych 2018. Dzień ten ma być wyrazem uznania dla ofiar wypadków drogowych i ich rodzin. Do modlitwy za ofiary wypadków na drogach i uroczyste obchodzenia Dnia Pamięci zachęcał – Jan Paweł II.
W najbliższy czwartek /22 XI/ raz kolejny w naszej Parafii przeżywać będziemy miesięczne wspomnienie św. Rity /Patronki od spraw trudnych i beznadziejnych/. W obecności Jej relikwii uczynimy Mszę św. i Nabożeństwo o godz. 18.00. Na przygotowanych kartkach proszę wypisywać intencje: prośby i podziękowania, które będziemy omadlać w kościele. Na tej Mszy Św. wystąpi gościnnie grupa śpiewająca chóralnie pieśni patriotyczne.
W najbliższą niedzielę –w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata- ofiarami wesprzemy rozbudowę i budowę nowych kościołów w naszej Archidiecezji.
Przypominam, że zbliża się Adwent i nasze roratnie wyglądanie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Serdecznie proszę wszystkich, którzy mogą wesprzeć obdarowywanie dzieci uczestniczących w Roratach, np. przekazując firmowe produkty reklamowe, słodycze itp. Będę wdzięczny bardzo za tę pomoc!
Proszę o pomoc w przygotowaniu spotkania z dziećmi z okazji wspomnienia św. Mikołaja oraz o dary dla ubogich z naszej Parafii /kosz na te produkty będzie wystawiony przy bocznym ołtarzu w kościele/.
Są już do nabycia świece w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2018. Można je podejmować w cenie 6 zł /małe/ i 14 zł duże/.
Serdecznie dziękuję za przygotowanie kościoła Parafianom z Ozorzyc. Przed następną niedzielą o posprzątanie kościoła proszę nadal Parafian z Ozorzyc.
Dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach.

Dodaj komentarz