Ogłoszenia parafialne 28.10.2018

XXX Niedziela w ciągu roku
Dzisiaj jest XXX Niedziela w ciągu roku i Rocznica poświęcenia własnego kościoła. Dziś modlitwą szczególnie ogarnijmy tych, którzy troszczą się o stan budynków: naszego kościoła parafialnego i dwóch kaplic!
Tę niedzielę przeżywamy jako X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pragniemy wspierać duchowo i materialnie /czynimy zbiórkę do skarbonek/ tych, którzy z powodu Imienia Jezus doświadczają prześladowań. Każdego dnia muszą chronić siebie i swoich najbliższych tylko dlatego, że są wyznawcami Chrystusa. W tym roku otoczymy modlitwą nasze siostry i braci z Pakistanu – kraju, w którym chrześcijanie są nieustannie dyskryminowani, osądzani i skazywani na śmierć. Ten dzień jeszcze bardziej zobowiązuje nas do wzajemnej troski.
Proszę podejmować jeszcze kartki wypominkowe, wypisać je z zaznaczeniem naszej miejscowości zamieszkania i proszę je składać na tacę lub do zakrystii.
Pamiętajmy także o należnej trosce o stan grobów naszych śp. bliskich Zmarłych! Przypominam, że wszystkie śmieci należy wrzucać do pojemników stojących przed bramą cmentarza! Na cmentarzu i w jego okolicach nie można pozostawiać elementów nagrobków, nadmiaru ziemi czy gruzu. Za jakość wykonywanej pracy przy stawianiu nagrobków odpowiada osoba opiekująca się grobem!
Bardzo proszę o zachowanie porządku na cmentarzach i o godne zachowanie /nie palić papierosów i nie wprowadzać zwierząt!/.
W czwartek /1 XI/, w Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego /w Turowie o godz. 8.30 i 11.30, w Okrzeszycach o godz. 10.00/. O godz. 11.30 w kościele w Turowie modlimy się Mszą Św. i uczynimy procesję pośród grobów naszych Zmarłych tu pochowanych; po procesji poświęcę nagrobki na cmentarzu przy kościele. Rozpoczniemy w ten sposób tydzień modlitw za zmarłych.
W piątek /2 XI/, we Wspomnienie wszystkich wiernych Zmarłych, w kościele w Turowie modlimy się o godz. 7.30 i 17.00, a na godz. 15.00 zapraszam do kaplicy na nowym cmentarzu /Msza św., procesja i święcenie nagrobków/.
Wypominkami modlimy się wg następującego porządku:
2 XI /piątek/ w Turowie o godz. 17.00 /wypominki z Turowa/,
3 XI /sobota/ w Turowie o godz. 8.45 /wypominki z Mnichowic/,
5 XI /poniedziałek/ w Turowie o godz. 16.45 /wypominki z Ozorzyc i Bogusławic/,
6 XI /wtorek/ w Turowie o godz. 16.45 /wypominki z Wojkowic/,
7 XI /środa/ w Turowie o godz. 16.45 /wypominki z Mędłowa/,
8 XI /czwartek/ w Turowie o godz. 16.45 /wypominki bez wypisanego adresu ofiarodawcy oraz z innych miejscowości poza terenem Parafii/,
8 XI /czwartek/ w kaplicy w Okrzeszycach o godz. 18.00 /wypominki z Okrzeszyc, Zagródek i Bratowic/.
Zachęcam do tej wspierającej naszych Zmarłych pamięci, tak, jak kiedyś i my sami będziemy mieli na to nadzieję.
Od południa Dnia Wszystkich Świętych i przez cały Dzień Zaduszny w kościołach i kaplicach publicznych można uzyskać odpust zupełny, ale tylko jeden raz. Warunki zyskania odpustu są następujące:
1) pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy,
2) odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”,
3) dowolna modlitwa w intencji Ojca św.,
4) Spowiedź i Komunia św. – stan łaski uświęcającej i brak przywiązania do grzechu
W dniach 1-8 listopada można także pozyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza pod wyżej wymienionymi warunkami. W pozostałe dni roku za nawiedzenie cmentarza pozyskuje się odpust cząstkowy.
W najbliższy piątek /2 XI/ odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem. Do przyjęcia Sakramentu Pokuty i Pojednania zapraszam w Turowie w piątek od godz. 16.40 – 17.00. W poniedziałek, wtorek i środę będzie jeszcze okazja do spowiedzi w czasie Różańca Św.
W następną I-ą niedzielę listopada, na Mszach Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą za naszych Zmarłych poleconych w wypominkach oraz zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
Wielką wdzięczność wyrażam tym wszystkim, którzy w ostatnim czasie, w związku z przeżywanym szczególnym czasem modlitwy za Zmarłych, wykonali jakiekolwiek dobro dla naszej wspólnoty! Dziękuję bardzo dwóm Paniom, które wykonały ogrom pracy w ogrodzie plebanijnym!
Serdecznie dziękuję za przygotowanie kościoła Parafianom z Ozorzyc! Przed Uroczystością Wszystkich Świętych o posprzątanie i ozdobienie kościoła proszę nadal Parafian z Ozorzyc.
Dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach.
Wczoraj w Żórawinie pożegnaliśmy śp. Iwonę Galant. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

Dodaj komentarz