Ogłoszenia parafialne 21.10.2018

XXIX Niedziela w ciągu
21 października 2018 r. Kościół na wszystkich kontynentach – zarówno w krajach bogatych, jak i biednych – obchodzi Światowy Dzień Misyjny. W Polsce znany jest on jako Niedziela Misyjna. W tym roku towarzyszy jej hasło „Pełni Ducha i posłani”. Tego dnia we wszystkich kościołach i kaplicach świata katolicy swoimi modlitwami i ofiarami materialnymi będą wspomagać młode i biedne Kościoły na terytoriach misyjnych. Z tych środków utrzymywani są księża i katechiści pracujący na terenach misyjnych i finansowane są projekty specjalne, jak budowy i remonty kościołów, kaplic, domów zakonnych.
Dzisiaj na Sumę o 11.30 szczególnie zapraszam młodzież, która chce rozpocząć przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Zapraszam uczniów od siódmej klasy szkoły podstawowej wzwyż.
Dzisiaj również liczymy osoby uczestniczące w praktykach religijnych. Mamy również dzień wyborów samorządowych. Proszę spełnić ten obowiązek i przywilej wobec naszej Ojczyzny!
Jutro przeżywać będziemy miesięczne wspomnienie św. Rity /Patronki od spraw trudnych i beznadziejnych/. W obecności Jej relikwii uczynimy Mszę św. i Nabożeństwo o godz. 18.00. Na przygotowanych kartkach proszę wypisywać intencje: prośby i podziękowania, które będziemy omadlać w kościele.
Proszę już podejmować kartki wypominkowe, wypisać je z zaznaczeniem naszej miejscowości zamieszkania i proszę je składać na tacę lub do zakrystii.
Pamiętajmy także o należnej trosce o stan grobów naszych śp. bliskich Zmarłych oraz uporządkowanie cmentarzy /śmieci wrzucamy do pojemników!/ i o godne zachowanie /nie palić papierosów i nie wprowadzać zwierząt!/.
W piątek zapraszam do kościoła o godz. 17.00 na nasze ostatniopiątkowe modlitwy za Zmarłych. Proszę wypisać Ich na kartkach wspominkowych!
Następną niedzielę przeżyjemy jako X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pragniemy wspierać duchowo i materialnie /uczynimy zbiórkę do skarbonek/ tych, którzy z powodu Imienia Jezus doświadczają prześladowań. Każdego dnia muszą chronić siebie i swoich najbliższych tylko dlatego, że są wyznawcami Chrystusa. W tym roku otoczymy modlitwą nasze siostry i braci z Pakistanu – kraju, w którym chrześcijanie są nieustannie dyskryminowani, osądzani i skazywani na śmierć. Ten dzień jeszcze bardziej zobowiązuje nas do wzajemnej troski.
Serdecznie dziękuję za posprzątanie i ozdobienie kwiatami naszego kościoła Parafianom z Bogusławic. Przed następną niedzielą tylko o posprzątanie kościoła proszę już Parafian z Ozorzyc. Kwiatami udekorują kościół sobotni nowożeńcy.
Dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach.
Przypominam, że w nocy z soboty 27 października na niedzielę 28 października 2018 r o godzinie 3 przestawiamy zegarki na godzinę 2. Czyli śpimy o godzinę dłużej!

Dodaj komentarz