Ogłoszenia parafialne 14.10.2018

14 X 2018 XXIX Niedziela w ciągu roku
Dzisiaj jest II-a niedziela października. Dziękuję za ofiary zbierane przed kościołem, które przeznaczone są na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Czynimy to z okazji kolejnego Dnia Papieskiego, który przeżywamy pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam najserdeczniejsze życzenia opieki Bożej i błogosławionych owoców trudu wychowania młodszych pokoleń dla nauczycieli, wychowawców i rodziców!
Dziś na Sumie poświęcę różańce, które przekazane będą dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św. Po tej Mszy św. będzie jeszcze spotkanie dzieci i ich rodziców w kościele.
W październiku Różańcem modlimy się w kościele codziennie przed Mszą Św., w niedziele o godz. 9.30 w Okrzeszycach i o godz. 11-ej w Turowie proszę by Różaniec poprowadziły Siostry Różańcowe.
Jutro /poniedziałek/ nie będzie Mszy św. w naszym kościele.
W najbliższą niedzielę /21 X/ na Sumę o 11.30 szczególnie zapraszam młodzież, która chce rozpocząć przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Sakrament ten mogą przyjąć tylko osoby sumiennie praktykujące swoją wiarę. Zapraszam uczniów od siódmej klasy szkoły podstawowej wzwyż.
Za tydzień w niedzielę będziemy liczyli w Kościele Polskim, a więc i w naszej Parafii, osoby uczestniczące w praktykach religijnych. Będzie to również dzień wyborów samorządowych. Proszę więc zabrać ze sobą dokument tożsamości i spełnić ten obowiązek wobec naszej Ojczyzny. Kandydującym z naszej Parafii do różnych szczebli samorządu życzę sukcesów!
W kaplicy w Okrzeszycach zamontowaliśmy nowe, sprawniejsze organy. Dawny instrument stamtąd został przeniesiony do kaplicy cmentarnej w Turowie.
Serdecznie dziękuję za posprzątanie i ozdobienie kwiatami naszego kościoła Parafianom z Bogusławic. Przed następną niedzielą o przygotowanie kościoła proszę kolejnych Parafian z Bogusławic.
Dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach.
W piątek pogrzebem pożegnaliśmy śp. Marię Pietryszak. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie… .

Dodaj komentarz