Ogłoszenia parafialne 07.10.2018

XXVII Niedziela w ciągu roku
Intencje Apostolstwa Modlitwy, Intencja ewangelizacyjna:
Aby osoby konsekrowane rozbudziły swój zapał misyjny i były obecne wśród ubogich, zepchniętych na margines i tych, którzy nie mają głosu.
Dzisiaj I-a niedziela października – na Mszach Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. w Okrzeszycach i po Sumie w Turowie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
W październiku Różańcem modlimy się w kościele codziennie przed Mszą Św., a w niedziele o godz. 9.30 w Okrzeszycach i o godz. 11.00 w Turowie proszę by Różaniec poprowadziły Siostry Różańcowe.
Jutro /poniedziałek/ nie będzie Mszy św. w naszym kościele.
ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W UROCZYSTOŚCIACH ODPUSTOWYCH KU CZCI ŚW. JADWIGI, PATRONKI ŚLĄSKA
Drodzy w Chrystusie Panu Archidiecezjanie,
zbliżają się dni, w których, jak co roku, zwracamy się myślą i sercem w stronę św. Jadwigi i pielgrzymujemy do Jej trzebnickiego Sanktuarium. Tegoroczne UROCZYSTOŚCI JADWIŻAŃSKIE, przeżywane w szczególnym dla nas – Polaków – czasie, w roku 100 rocznicy odzyskania niepodległości, obchodzone będą pod hasłem: „ŚWIĘTA JADWIGA – PATRONKA ŚLĄSKA I POLSKI”. Uroczystości odpustowe będą trwały od 12 do 16 października. Na trud pielgrzymowania do Patronki Śląskiej Ziemi z serca wszystkim błogosławię. + Józef Kupny Arcybiskup Metropolita Wrocławski

Przypomnę, że za tydzień w II-ą niedzielę miesiąca podczas sumy o godz. 11.30 nastąpi obrzęd błogosławieństwa naszych małych Parafian. Dzieci, które w danym miesiącu przeżywają rocznicę Chrztu św., urodzin proszę wcześniej zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii. Po tej Mszy św. będzie jeszcze spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców w kościele.
„Promieniowanie Ojcostwa” – pod takim hasłem obchodzić będziemy XVIII Dzień Papieski, który odbędzie się 14 października 2018 roku. Szczególnie widocznym znakiem tego święta będzie przykościelna i publiczna zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Jednak obchodom tego Dnia towarzyszyć będą również liczne wydarzenia duchowe oraz kulturalne organizowane w całym kraju, a także w środowiskach polonijnych poza jego granicami.
Zachęcam do podejmowania najnowszego wydania „Dobrych Nowin”!
Bardzo ciepło dziękuję jeszcze osobom, głównie z Ozorzyc, które w ubiegłym tygodniu przekazały jeszcze dary płodów rolnych dla MWSD we Wrocławiu!
Serdecznie dziękuję za posprzątanie i ukwiecenie kościoła Parafianom z Bratowic. Przed następną niedzielą o posprzątanie kościoła proszę kolejne osoby z Bogusławic.
Dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach.
W sobotę w Żórawinie pogrzebem pożegnaliśmy śp. Grzegorza Jaszczuka z Wojkowic. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

Dodaj komentarz