Spotkanie z Wójtem Janem Żukowskim

W dniu dzisiejszym wspólnie z reprezentantami mieszkańców Mędłowa odbyliśmy spotkanie z Panem Wójtem Janem Żukowskim. Jako podsumowanie przedstawię w punktach nasze ustalenia:
1) Linie komercyjne Trako zostały przywrócone wdg. starego rozkładu – na stałe. Autobus szkolny będzie wjeżdżał do miejscowości i odbiór dzieci następuje tak jak dotychczas z przystanku przy ulicy Akacjowej. Gdyby firma Trako jeszcze raz chciała się wycofać, Gmina zaoferowała dopłaty. 
2) Pan Wójt otrzymał bardzo dokładny opis zagrożenia, jakie stwarza obecny stan „przystanków” PKS przy drodze powiatowej. Mamy obietnicę potraktowania sprawy bardzo poważnie i pilne zwrócenie się z tematem również do Powiatu. Wyrażając wspólny głos i wniosek mieszkańców skieruję jeszcze raz formalne pismo w tej sprawie do Gminy Żórawina. Przystanki powinny powstać niezwłocznie.
3) Prace dotyczące budowy chodnika wzdłuż ulicy Długopolskiej: Pan Wójt obiecał Nam, że będzie w tej sprawie ogłoszony przetarg i jeszcze w tym roku inwestycja ruszy. My nazwaliśmy to hasłem: „bezpieczna droga do szkoły”. Czy nasze dzieci będą tą droga maszerować jeszcze w 2018? Czekamy na efekty.
4) Pan Wójt poinformował Nas także, że budowa zatoki autobusowej w Mędłowie ma podobno wystartować w następnym roku. Wiemy jednak, że aby ruszyła ta część inwestycji musi zostać zaplanowane zagospodarowanie całej działki – w tym projekt architektoniczny świetlicy – wymóg Starostwa. Niestety nie mamy informacji o statucie tych działań i czy możliwe będzie faktyczne podjęcie prac już w następnym roku.
5) Przy okazji poruszony został też temat komunikacji PKP, która dziś dla mieszkańców Mędłowa jest niedostępna zarówno ze względu na brak połączenia z Żórawiną jak i brak przystanku w Mędłowie. Przedstawiliśmy pomysł busowej linii wewnętrznej pomiędzy Żórawiną, Turowem, Mędłowem, Suchym Dworem, Żórawiną. Kursy tych busów powinny być skorelowane z rozkładem PKP. Usłyszeliśmy, że jest możliwość zakupu z nowego budżetu 2019 dodatkowego autobusu, który spełniałby tę funkcję. Świetnie. Czekamy zatem na realizację już w styczniu.
6) Ostatnia sprawa to ponowne zgłoszenie naszej chęci udziału w konsultacjach społecznych i rozmowach z deweloperami, którzy zamierzają się budować na terenie Mędłowa. W szczególności chodzi tu o teren przy ulicy Dębowej. Zwróciliśmy uwagę na grodzenie terenu, bloczki i inne niepokojące Nas działania. Pan Wójt ma sprawdzić status tej działki (pozwolenie, terminy) i wrócić do Nas z informacją.
Najważniejsza informacja jest taka, że komunikacja wraca do poprzedniego systemu – na stałe. Ponadto padło wiele zapewnień i planów na przyszłość – o postępach mamy być informowani na bieżąco.
Jeszcze raz dziękuję Mieszkańcom, którzy wzięli udział w rozmowach. Myślę, że to był najlepszy sygnał dla całej Gminy, że jesteśmy zmotywowani, zaangażowani i bardzo zależy Nam na naszym Mędłowie.

Pozdrawiam

Karolina Zielińska

Dodaj komentarz