Ogłoszenia parafialne 09.09.2018

XXIII Niedziela w ciągu roku, Uroczystość Narodzenia NMP
Przeżywamy dzisiaj, pod przewodnictwem Ks. Kanonika Janusza Nowickiego, Dziekana i Proboszcza Parafii p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Jelczu-Laskowicach, Uroczystość Odpustową i Dożynki, błogosławimy ziarno pod zasiew i wieńce dożynkowe. O godz. 13.00 serdecznie zachęcam i proszę o liczny udział wszystkich naszych Parafian w Sumie odpustowej! Dzisiaj nie będzie Mszy św. o godz. 11.30.
Wielką wdzięczność wyrażam wszystkim, którzy przygotowali to piękne święto: Eucharystię odpustową, którzy uporządkowali teren wokół kościoła i na cmentarzach. Dziękuję Parafianom za przyniesione produkty spożywcze i ofiary. Wiele podziękowań kieruję ku tym, którzy przygotowali piękne wieńce dożynkowe. Dziękuję za przygotowanie pięknego wieńca wokół wejścia do kościoła! Dziękuję Pani kościelnej Beacie za trud przygotowania kościoła i dekoracji, Pani organistce Elżbiecie i Służbie Muzycznej, Służbie Ołtarza i wszystkim, którzy mnie w tym czasie wspomogli.
Dziękuję Paniom: Jasi i Magdalenie za życzliwą pomoc na plebanii! Dziękuję Panu Wójtowi Janowi Żukowskiemu za życzliwą pomoc i okazane wsparcie, także za zaproszenie orkiestry! Dziękuję za uświetnienie naszej Uroczystości muzykom orkiestry! Dziękuje służbie porządkowej!
Podobnie jak w latach ubiegłych Kościół w Polsce obchodzi w trzecią niedzielę września DZIEŃ ŚRODKÓW SPOŁECZNEGO PRZEKAZU. To dzień szczególnej modlitwy w intencji ludzi odpowiedzialnych za mass media w naszym kraju i w całym świecie. /…/. Ważną rolę w tym względzie na Dolnym Śląsku, obok katolickiej prasy, w tym szczególnie Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia, pełni Radio RODZINA – rozgłośnia Archidiecezji Wrocławskiej. Poprzez codzienny przekaz Mszy św., wspólne modlitwy i programy publicystyczne formuje ono kolejne pokolenia słuchaczy w duchu wiary. Radio to nadaje swój program na terenie Archidiecezji Wrocławskiej i Diecezji Świdnickiej, nieustannie poszerzając przestrzeń swego oddziaływania.
+ Józef Kupny Arcybiskup Metropolita Wrocławski
Dlatego już dzisiaj dziękuję serdecznie za ofiary, które tradycyjnie w najbliższą niedzielę zostaną złożone z przeznaczeniem na utrzymanie naszej katolickiej rozgłośni!
W czwartek /13 IX/ na godz. 17.00 serdecznie zapraszam na Mszę Św. i Nabożeństwo Fatimskie!
Błogosławieństwo dzieci wyjątkowo w tym miesiącu, ze względu na dzisiejszy Odpust, uczynimy 16 września na Sumie o godz. 11.30. Dzieci, które przeżywają rocznicę Chrztu św., urodzin proszę wcześniej zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii. Wtedy też chciałbym spotkać się z dziećmi i ich rodzicami przygotowującymi się do I Komunii Św. W niedzielę /16 IX/ na godz. 11.30 zapraszam na Mszę św. wszystkich uczniów z przyborami szkolnymi, które poświęcę i tak we wspólnocie naszej Parafii poprosimy o błogosławieństwo Boże w nowym roku szkolnym.
Serdecznie dziękuję za posprzątanie naszego kościoła i ofiarę 50 zł Parafianom z Bratowic! Kwiaty do kościoła przynieśli sobotni nowożeńcy. Przed następną niedzielą proszę, by dyżur w przygotowaniu kościoła podjęli kolejni mieszkańcy Bratowic.
Wdzięczność niosę za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach.

Dodaj komentarz