Ogłoszenia parafialne 02.09.2018

XXII Niedziela w ciągu roku.
Intencje Apostolstwa Modlitwy: Intencja powszechna: Aby młodzież na kontynencie afrykańskim miała dostęp do edukacji i pracy we własnej ojczyźnie.
Przeżywamy XXII Niedzielę w ciągu roku i I-ą niedzielę września – na Mszach Św. modlimy się na Adoracji Najświętszego Sakramentu i czynimy zmianę tajemnic Żywego Różańca.
Dzisiaj w stolicach naszych gmin organizowane są Dożynki: w Żórawinie i Świętej Katarzynie Msze Św. dziękczynne sprawowane będą o godz. 14.00.
Przed nami, w następną niedzielę, Uroczystość Odpustowa i Dożynki, błogosławieństwo ziarna pod zasiew i wieńców dożynkowych. Za tydzień /9 IX/ o godz. 13.00 serdecznie zachęcam i proszę o liczny udział wszystkich naszych Parafian w tym święcie! Do procesji niech włączą się dzieci komunijne i rocznicowe w swoich strojach, także młodsze dziewczynki. Bardzo proszę o pomoc Służbę Ołtarza! Proszę chętnych do pomocy w niesieniu baldachimu i sztandarów.
Msze św. za tydzień będą sprawowane w Turowie o godz.: 8.30 i 13.00 / nie będzie Mszy Św. o godz. 11.30/. W Okrzeszycach Msza św. o godz. 10.00.
Błogosławieństwo dzieci wyjątkowo w tym miesiącu, ze względu na Odpust, uczynimy 16 września na Sumie o godz. 11.30. Dzieci, które teraz przeżywają rocznicę Chrztu św., urodzin proszę wcześniej zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii. Na tę Mszę Św. /16 IX o godz. 11.30/ zapraszam szczególnie dzieci i rodziców, którzy rozpoczynają przygotowania do I Komunii Św.
Rozpoczyna się Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny. Życzę wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom opieki Bożej, ale i współpracy z łaską Bożą dla osiągnięcia oczekiwanych owoców pracy w tym, co przed nami. W niedzielę /16 IX/ na godz. 11.30 w Turowie i 10.00 w Okrzeszycach zapraszam na Mszę św. wszystkich uczniów z przyborami szkolnymi, które poświęcę i tak we wspólnocie naszej Parafii poprosimy o błogosławieństwo Boże w nowym roku szkolnym.
W piątek odwiedzę Chorych z Najświętszym Sakramentem, a od godz. 16.15 w Turowie będzie okazja do spowiedzi.
Ze względu na sobotnie spotkane księży z Księdzem Arcybiskupem kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w czwartek o godz. 17.30-18.30.
Msza św. w intencji Kresowian zamieszkujących naszą gminę oraz w intencji Rodaków na Kresach Wschodnich odbędzie się w sobotę 8 września o godz. 18:00 w kościele św. Józefa w Żórawinie. W Mszy św. uczestniczyć będą goście z Lwowa: dzieci i młodzież, liderzy polskich organizacji na Ukrainie oraz reprezentacja naszych Rodaków z Kresów Wschodnich. Przewodniczyć jej będzie ks. prałat Andrzej Dziełak. Zapraszamy wszystkich Kresowian i osoby mające kresowe korzenie na tą Eucharystię. ks. Cezary Chwilczyński
Zapraszam do podejmowania wrześniowego wydania Nowego Życia!
Jestem bardzo wdzięczny naszemu dobremu Parafianinowi z Mędłowa – Panu Łukaszowi za solidną pracę i naprawę uszkodzonego chodnika z kostki brukowej przy kościele! Dziękuję Panu Radnemu naszej Parafii za czynione prace przy odnowieniu ogrodzenia wokół plebanii!
Serdecznie dziękuję za posprzątanie naszego kościoła i ofiarę 50 zł Rodzinie z Bratowic:! Przed następną niedzielą proszę, by dyżur w przygotowaniu kościoła podjęli kolejni mieszkańcy Bratowic. Kwiaty do kościoła przyniosą sobotni nowożeńcy.
Wdzięczność niosę dla osoby, która przygotowała kaplicę w Okrzeszycach.

Dodaj komentarz