Ogłoszenia parafialne 03.06.2018

IX Niedziela w ciągu roku
Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy na czerwiec 2018:
Intencja powszechna: Aby sieci społecznościowe sprzyjały solidarności i poszanowaniu drugiego w jego odmienności.
Dzisiaj obchodzimy XI Święto Dziękczynienia przeżywane pod hasłem: „DZIĘKUJEMY ZA NIEPODLEGŁOŚĆ”. Przy tej okazji czyniona jest zbiórka do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej – Wotum Narodu Polskiego. Każdy może dołożyć swoją małą cegiełkę jako podziękowanie za dobro, które nas w życiu spotyka. Dziękuję serdecznie za każdy dar na ten cel!
Dzisiaj modlimy się przed Najświętszym Sakramentem i dokonamy zmiany Tajemnic Żywego Różańca.
Dziękuję bardzo wszystkim, którzy przyczynili się do owocnego przeżycia Uroczystości Bożego Ciała. Najpierw Panu Bogu za błogosławieństwo; szczególnie tym, którzy przygotowali ołtarze i trasę procesji /Wspólnotom z Zagródek, Bogusławic, Bratowic i Mędłowa /; dziękuję za okazaną życzliwość właścicielom posesji, przy których ustawione były ołtarze. Dziękuję Policji i Straży Pożarnej za sprawną służbę porządkową; SO, dzieciom komunijnym i rocznicowym oraz młodszym dziewczynkom sypiącym kwiaty przed Najświętszym Sakramentem. Wdzięczność wyrażam tym, którzy nieśli sztandary i baldachim; Panom pomagającym mi nieść Najświętszy Sakrament i dzwoniącym naszym dzwonem kościelnym; Pani Elżbiecie i Paniom przewodzącym śpiewom, Pani Beacie za przygotowanie kościoła. W najbliższy czwartek zakończymy Oktawę tej Uroczystości o godz. 17.00 w Turowie. Uczynimy wtedy procesję z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła do czterech ołtarzy, które także proszę przygotować/ szczególnie proszę o pomoc Siostry Różańcowe/. Przynieśmy też ze sobą wianki z ziół do poświęcenia!
W najbliższym czasie sprawować będziemy Msze św. o urodzaje: w Mnichowicach 10 VI o godz. 13.30, w Turowie 11 VI o godz. 17.00 i w Bogusławicach 16 VI o godz. 13.00.
W piątek świętujemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, nie zapomnijmy o udziale we Mszy św. o godz. 17.00 w Turowie.
Dziękuję za przygotowanie kościoła Rodzinom z Mnichowic. Przed następną niedzielą o posprzątanie i ukwiecenie kościoła proszę mieszkańców Mnichowic z ulic: Sosnowej i Świerkowej.
Dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach.
Wczoraj w Ozorzycach zmarła śp. Jadwiga Drohomirecka. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

 

Dodaj komentarz