Ogłoszenia parafialne 27.05.2018

Uroczystość Najświętszej Trójcy
Dzisiaj o godz. 13.00 w Wojkowicach odprawię Mszę św. o urodzaje, potem: w Ozorzycach 02 VI o godz. 13.00, w Mnichowicach 10 VI o godz. 13.30, w Turowie 11 VI o godz. 17.00 i w Bogusławicach 16 VI o godz. 13.00.
W czwartek już uroczystość Bożego Ciała. Msze św. sprawowane będą o godz.: 800 /Okrzeszyce/ i w Turowie: 930 i 1130 /Msza św. z procesją pośród domów Turowa – ulicami: Wrocławską, Osiedlową, Wrocławską i Lipową/. Bardzo proszę, by w procesji uczestniczyli: należący do Służby Ołtarza, dzieci komunijne i rocznicowe w strojach komunijnych oraz młodsze dziewczynki sypiące kwiaty przed niesionym Najświętszym Sakramentem. Od czwartku, szczególnie na Mszach św., trwamy w Oktawie Uroczystości Bożego Ciała. Zapraszam wszystkich do tej modlitwy. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy na procesję:
1. Zagródki /ul. Osiedlowa na początku/, 2. Bogusławice /ul. Osiedlowa na końcu/, 3. Bratowice /ul. Lipowa na początku/, 4. Mędłów /ul. Lipowa przy kapliczce/ oraz o ozdobienie okien w naszych domach symbolami eucharystycznymi!
Od piątku /Dnia Dziecka/ codziennie w czerwcu modlimy się Litanią do NSPJ po Mszach św.: od poniedziałku do piątku o godz. 17-ej, w sobotę o godz. 9.00, a w niedziele po sumie o godz. 11.30.
W najbliższy I piątek miesiąca od rana będę odwiedzał chorych z Najświętszym Sakramentem, od godz. 16.15 zapraszam chętnych do przyjęcia Sakramentu Pokuty i Pojednania.
W następną niedzielę , pod hasłem: DZIĘKUJEMY ZA NIEPODLEGŁOŚĆ, przeżyjemy XI Święto Dziękczynienia. Święto to jest jedną z najważniejszych uroczystości, które odbywają się przez cały rok w związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości po 123 latach rozbiorowej niewoli. Przy tej okazji odbędzie się zbiórka do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej – Wotum Narodu Polskiego. Każdy może dołożyć swoją małą cegiełkę. To będzie podziękowanie każdego z nas za dobro, które nas w życiu spotyka. Dziękuję serdecznie za każdy dar na ten cel!
Za tydzień w niedzielę pomodlimy się przed Najświętszym Sakramentem i dokonamy zmiany Tajemnic Żywego Różańca.
Wciąż zapraszam do udziału w pielgrzymce do Francji, Hiszpanii i Portugalii /trwającej od 22-ego VII do 3 VIII 2018 r./. Koszt wyjazdu to 2870 zł.
Dziękuję za przygotowanie kościoła Parafianom z Mnichowic. Przed następną niedzielą o posprzątanie i ukwiecenie kościoła proszę kolejnych mieszkańców Mnichowic.
Dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach.
Proszę podejmować ostatnie wydanie Dobrych Nowin!

 

Dodaj komentarz