Ogłoszenia parafialne 13.05.2018

Wniebowstąpienie Pańskie
Przeżywamy kolejny dzień nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Św., a także wspomnienie objawień fatimskich.
Dzisiaj radujemy się w naszej Parafii Uroczystością Rocznicy I Komunii Św. 32-ga dzieci. W minioną niedzielę świętowaliśmy I Komunię Świętą 48-orga dzieci. Bardzo dziękuję tym dzieciom i ich rodzicom za piękne przeżycie tej Uroczystości, za wszystkie dzieła uczynione z tej okazji i za dary dla naszej Parafii /za zakup sprzętu nagłaśniającego dla zespołu muzycznego/. Uczynili to rodzice dzieci komunijnych i dzieci rocznicowych I Komunii Św.
Wkrótce, po następnej niedzieli, przeżywać będziemy roczne wspomnienie śmierci św. Rity. W naszej Parafii zrodził się pomysł utworzenia grupy modlitewnej, na wzór Róży Różańcowej, ku czci św. Rity oraz wspierającej organizacyjnie wydarzenia przeżywane w związku z wspominaniem Św. Rity. Osoby chętne do udziału w tej wspólnocie będą mogły zgłaszać się po nabożeństwie 22 V 2018 r.
Wciąż serdecznie zapraszam do udziału w Pielgrzymce do Hiszpanii i Portugalii, m.in. do Ars, Lourdes, Fatimy, Santiago de Compostela, Saragossy i Avignon od 22-ego VII do 3 VIII 2018 r. Chętni niech zgłaszają się do Biura Podróży Panorama lub do naszej kancelarii parafialnej.
Dziękuję bardzo za przygotowanie naszego kościoła rodzicom i dzieciom rocznicowym I-ej Komunii św. Dziękuję za każde uczynione dobro! Dziękuję bardzo Pani Beacie za wykonane prace i stały dyżur w kościele!
Dzisiaj ofiarami możemy wesprzeć sprawy remontowe i gospodarcze naszej Parafii. Dziękuję Radnym za pełniony dyżur w zakrystii!
Przed następną niedzielą o przygotowanie kościoła proszę Parafian z Mnichowic.
Edycie Żmudzie dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach.
W kalendarzu liturgicznym zbliżamy się do świętowania Uroczystości Bożego Ciała /31 V 2018 r./. W tym roku bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy na procesję: 1. Zagródki /ul. Osiedlowa, obok domu Państwa Lichtarskich/, 2. Bogusławice /ul. Osiedlowa, obok domu Państwa Ścigajło/, 3. Bratowice /ul. Lipowa, obok domu Państwa Sosnowskich/, 4. Mędłów /ul. Lipowa przy kapliczce/.
Dzisiaj o godz. 14.00 w Bratowicach odprawię Mszę św. o urodzaje, potem: 19 V o godz. 16.00 w Mędłowie, 20 V o godz. 13.30 w Zagródkach, w Okrzeszycach 21 V o godz. 18.00, w Wojkowicach 27 V o godz. 13.30, w Ozorzycach 02 VI o godz. 13.00, w Mnichowicach 10 VI o godz. 13.30, w Turowie 11 VI o godz. 17.00 i w Bogusławicach 16 VI o godz. 13.00.
Kolejny raz nasza Parafia poproszona została do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego /urządzenia RTV i AGD, np. pralki, telewizory, komputery/. Zbiórka będzie miała miejsce na parkingu przy kościele w Turowie przy ul. Lipowej /obok pojemników na śmieci/ od dnia 15 V do dnia 17 V do godz. 15.30. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej oraz pozwolą wesprzeć inne projekty misyjne prowadzone przez Kościół w Polsce i na całym świecie.
Do świętego związku małżeńskiego przygotowują się:
2/2018: Katarzyna Pasikowska, panna z Wojkowic i Mariusz Koszela, kawaler z Wojkowic(13 V).

Dodaj komentarz