Ogłoszenia parafialne 03.05.2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
03 05 2018 NMP Królowej Polski
Przeżywamy Uroczystość NMP Królowej Polski. Na Msze św. wg porządku niedzielnego /o godz. 8.30 i 11.30 w Turowie i o godz. 10.00 w Okrzeszycach/ zapraszam wszystkich Parafian!
Jutro od rana odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem. Od godz. 16.00 w kościele będzie okazja do spowiedzi /zapraszam szczególnie Rodziców dzieci przed I Komunią Św./. Jeśli będzie taka potrzeba to będę spowiadał także po Mszy Św. o godz. 17.00.
Kuria Metropolitalna Wrocławska informuje nas, że Metropolita Wrocławski Arcybiskup Józef Kupny udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na piątek, 4 maja 2018 r.
W sobotę o godz. 10.30 rozpocznie się próba Uroczystości, a potem I-a spowiedź św. dzieci przed I-ą Komunią św.
Codziennie uczestniczymy w Nabożeństwach Majowych w związku ze sprawowanymi Mszami św. w Turowie: w soboty o godz. 9-ej, od poniedziałku do piątku o godz. 17-ej, a w niedziele i święta po sumie o godz. 11.30. Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału. Dziękuję Tym, którzy na to Nabożeństwo przychodzą do kapliczek w poszczególnych wsiach naszej Parafii!
W najbliższą niedzielę /6 V/ w naszej Parafii przeżywać będziemy Uroczystość I Komunii Św. Bardzo proszę, by na Mszy Św. o godz. 11.30 pozostawić miejsca w ławkach dla dzieci komunijnych i dla ich rodzin. Nabożeństwo Majowe z udziałem dzieci komunijnych odbędzie się po Mszy o godz. 11.30.
W tę pierwszą niedzielę maja na Mszach św. o godz. 8.30 i 10.00 pomodlimy się przed Najświętszym Sakramentem, a po Mszy Św. o 8.30 w Turowie i 10.00 w Okrzeszycach będzie zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
Przed niedzielą o posprzątanie i udekorowanie kościoła proszę rodziców dzieci komunijnych.
Zapraszam do podejmowania ostatniego wydania Dobrych Nowin. Tu m. in.: rozmowa z o. Leonem Knabitem: Dobro w mediach, Rozmowy ze świadkami życia Ojca Dolindo, Nazaretańska Góra Przepaści, modlitwa za przyczyną św. Rity przed egzaminami i wiele dobrych wiadomości!.
Do świętego związku małżeńskiego przygotowują się:
1/2018: Karolina Wawrzynów, panna z Mnichowic i Michał Kret, kawaler z Wrocławia(6 V).
2/2018: Katarzyna Pasikowska, panna z Wojkowic i Mariusz Koszela, kawaler z Wojkowic(13 V).
Wczoraj liturgią pogrzebową pożegnaliśmy Radnego naszej Parafii i sołtysa Mędłowa śp. Mariana Garbowskiego. W sobotę w Warszawie będzie pogrzeb Mamy naszego Parafianina z Mnichowic: śp. Heleny Sakowskiej. W poniedziałek w Raciborzu odbędzie się pogrzeb Mamy naszego ostatniego Rekolekcjonisty ks. Piotra: śp. Adelajdy Janusz. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

Dodaj komentarz