Ogłoszenia parafialne 29.04.2018

V Niedziela Wielkanocna
Przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną – ostatnią w kwietniu.
W czwartek już Uroczystość NMP Królowej Polski. Zapraszam na świąteczne Msze Św. o godz. 8.30 i 11.30 w Turowie i o godz. 10.00 w Okrzeszycach.
W środę o godz. 17.30 w kościele na spotkanie zapraszam dzieci przed I Komunią św., a w sobotę o godz. 10.30 rozpocznie się próba i I-a spowiedź św. dzieci i rodziców przed I-ą Komunią św.
Od wtorku codziennie uczestniczymy w Nabożeństwach Majowych w związku ze sprawowanymi Mszami św.: w soboty o godz. 9-ej, od poniedziałku do piątku o godz. 17-ej, a w niedziele i święta po sumie o godz. 11.30. Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału.
Kuria Metropolitalna Wrocławska informuje nas, że Metropolita Wrocławski Arcybiskup Józef Kupny udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na piątek, 4 maja 2018 r.
Za tydzień /6 V/ o godz. 11.30 w naszej Parafii przeżywać będziemy Uroczystość I Komunii Św. Proszę bardzo, by pozostawić miejsca w ławkach dla dzieci komunijnych i dla ich rodzin. Nabożeństwo Majowe z udziałem dzieci komunijnych odbędzie się po Mszy św. godz. 11.30.
W tę pierwszą niedzielę maja na Mszach św. o godz. 8.30 /w Turowie/ i 10.00 /w Okrzeszycach/ pomodlimy się przed Najświętszym Sakramentem, a po tych Mszach Św. będzie zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
Serdecznie dziękuję za przygotowanie naszego kościoła i ofiarę 100 zł: Elżbiecie Grzywniak, Bożenie Kuriacie i Joannie Cybulskiej z Mnichowic. Przed następną niedzielą o posprzątanie i udekorowanie kościoła proszę rodziców dzieci komunijnych.
Annie Niewińskiej dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach.
Do świętego związku małżeńskiego przygotowują się:
1/2018: Karolina Wawrzynów, panna z Mnichowic i Michał Kret, kawaler z Wrocławia(6 V).
2/2018: Katarzyna Pasikowska, panna z Wojkowic i Mariusz Koszela, kawaler z Wojkowic(13 V).
Proszę podejmować majowe wydanie Nowego Życia.

 

Dodaj komentarz