Ogłoszenia parafialne 15.04.2018

III Niedziela Wielkanocna
Przeżywamy III Niedzielę Wielkanocną – Niedzielę Biblijną pod hasłem: „Weźmijcie Pismo Święte”, inaugurującą X Tydzień Biblijny. Jej celem jest ponowne odkrycie i pogłębienie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i osobistym życiu wiernych. Podczas Niedzieli Biblijnej wierni otrzymują fragmenty Listu do Rzymian do przeczytania w kręgu rodzinnym i osobistego ich rozważania. Kartki z adresami tych fragmentów proszę zabierać ze sobą.
We wtorek o godz. 17.30 do kościoła zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii Św.
W następną niedzielę /22 IV/ po raz kolejny w naszej Parafii przeżywać będziemy miesięczne wspomnienie św. Rity /Patronki od spraw trudnych i beznadziejnych/. W obecności Jej relikwii uczynimy Mszę św. i Nabożeństwo o godz. 18.00. Na przygotowanych kartkach proszę wypisywać intencje: prośby i podziękowania, które będziemy omadlać w kościele.
W ubiegłym tygodniu trwały prace na nowym cmentarzu: w kaplicy zamontowano krzyż w ołtarzu, przewieszono obraz Pana Jezusa Zmartwychwstałego. Naprawiono zamki w drzwiach wejściowych do kaplicy. Zostały usunięte skorodowane tynki na cokole krzyża cmentarnego, położono nową zaprawę i zabezpieczono ją siatką. W najbliższym czasie wykonamy tam prace wykończeniowe.
Dziękuję bardzo Paniom: Danusi, Jasi i Magdalenie za podjętą ofiarną pracę w ogrodzie parafialnym i podzielenie się dobrem!
Serdecznie dziękuję za przygotowanie naszego kościoła i ofiarę 170 zł Rodzinie Państwa Barzyckich z Mnichowic. Przed następną niedzielą o przygotowanie kościoła proszę kolejnych mieszkańców Mnichowic. Jestem bardzo wdzięczny osobom, które w kościele rozebrały dekoracje z Triduum Paschalnego!
Bożenie Żmudzie dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach.

Dodaj komentarz