Ogłoszenia parafialne 01.04.2018 Niedziela Wielkanocna

Niedziela Wielkanocna
Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy na kwiecień 2018 r.:
Intencja powszechna: Aby odpowiedzialni za idee i sposób zarządzania w gospodarce mieli odwagę odrzucać gospodarkę wykluczającą i by potrafili otwierać nowe drogi.
Przeżywamy radosną Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Porządek Mszy św.: o godz. 6.00, 11.30 i 13.00 /ślubna/ w Turowie; w Okrzeszycach o godz. 10.00.
Jutro w Poniedziałek Wielkanocny niedzielny porządek Mszy Św. /o godz. 8.30 i 11.30 w Turowie; w Okrzeszycach o godz. 10.00/ Tradycyjnie już zbierać będziemy ofiary na rzecz Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Usłyszymy też list Ks. Rektora PWT. Jutro uczynimy zmianę tajemnic Żywego Różańca.
Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia. Rozpoczynając Tydzień Miłosierdzia uczynimy zbiórkę pieniężną /również jako owoc jałmużny wielkopostnej/ na rzecz leczenia osób starszych i dzieci.
W czwartek na Mszy Św. o godz. 17.00 w kościele spotkają się dzieci i rodzice dzieci przeżywających Rocznicę I Komunii Św. Uroczystość ta będzie miała miejsce 13-ego maja 2018 r. o godz. 11.30, a I Komunia Św. tydzień wcześniej: 6-ego maja 2018 r. o godz. 11.30. Dzieci przed I Komunią św. mają swoje spotkanie w kościele w najbliższą niedzielę na Mszy Św. o godz. 11.30. Udzielę wtedy również błogosławieństwa dzieciom przeżywającym w kwietniu swoje rocznice.
W najbliższy pierwszy piątek miesiąca od rana będę odwiedzał chorych z Najświętszym Sakramentem, a od godz. 16.30 w kościele będzie okazja do spowiedzi.
Dziękuję z głębi serca tym, którzy podzielili się dobrem i okazali mi ostatnio, z okazji Dnia Kapłana, wyrazy życzliwości!. Dziękuję za nadesłane dobre życzenia świąteczne dla mnie i naszej Parafii!
Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyłożyli serce i dłonie w przygotowanie naszego kościoła i kaplicy do Świąt Wielkanocnych – budującym Ołtarz Adoracji i Ołtarze przy Bożym Grobie /Rodzinie Państwa Barzyckich i Pani Kościelnej Beacie/; służbie kościelnej i muzycznej; szafarzom Komunii Św., ceremoniarzom i całej Służbie Ołtarza, Pani Teresie Kozłowskiej /za przygotowanie młodego zboża w donicach/; Panu Adamowi Kuriacie za rozpalenie ogniska, uczestniczącym w procesji i niosącym sztandary i wszystkim innym; także osobom z Wojkowic – Annie, Tomaszowi i Marcinowi Muchorowskim, którzy posprzątali nasz kościół i złożyli ofiarę 150 zł. Za tydzień proszę o to mieszkańców Osiedla Lawendowego z Wojkowic. Dziękuję jednej Rodzinie za dar naczyń liturgicznych, świec i paschału! Panu Radnemu Adamowi Żmudzie dziękuję za montaż pompy na cmentarzu!
Dziękuję bardzo za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach!
Wyrażam wielką wdzięczność Tym, którzy przed Świętami przynieśli dary dla ubogich z naszej Parafii, a w Wielkim Tygodniu dobra te przekazali potrzebującym osoby z parafialnej grupy Caritas.
Wspólnocie z Mnichowic dziękuję jeszcze za ofiary na kwiaty i ubezpieczenie kościoła /2060 zł/!
Dziękuję także bardzo wszystkim ofiarodawcom za dary złożone przy okazji święcenia pokarmów na stół wielkanocny i za świąteczne potrawy!
Z radością chciałbym poinformować, że w ubiegłym tygodniu zostały zakończone prace remontowe na budynku plebanii: montaż termoizolacji, nowych parapetów i rynien, położenie tynków, instalacja przepływowego ogrzewacza wody. Dzięki temu to dobro naszej Parafii zostało zabezpieczone, zyskało wartość i będzie lepiej funkcjonowało. Sprawę tą omówimy na najbliższym spotkaniu Rady Parafialnej. Życzliwych Parafian proszę o pomoc finansową w spłacie kosztów tych prac! W najbliższą II-ą niedzielę miesiąca proszę naszych Radnych o dyżur w zakrystii by zbierać ofiary na ten cel.
Zachęcam do podejmowania kwietniowego wydania Nowego Życia zatytułowanego: Niedziela pamiątką Zmartwychwstania.
Naszym Parafianom i przybyłym Gościom życzę radosnych Świąt Wielkanocnych i doświadczenia wielu łask od Zmartwychwstałego Chrystusa!

Dodaj komentarz