Ogłoszenia parafialne 18.03.2018

V Niedziela Wielkiego Postu
Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu. Dziękuję wszystkim, którzy w minionym tygodniu znaleźli czas i dobrą wolę by być obecnymi na rekolekcjach wielkopostnych i przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania! Serdeczną wdzięczność wyrażam wobec wszystkich, którzy wspomogli w różny sposób przeżycie tego świętego czasu nawrócenia! Dziękuję Paniom: Jasi i Julii za podarowane produkty spożywcze i za ugoszczenie księży na plebanii! Jestem bardzo wdzięczny osobom, które wczoraj odśnieżyły ścieżki wokół kościoła!
Od dzisiaj uczestniczymy w zwyczaju zasłaniania krzyży i obrazów w świątyniach naszego kraju. Krzyże zostaną zasłonięte do końca obrzędów wielkopiątkowych, obrazy zaś do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej.
Jutro już Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Składam najserdeczniejsze życzenia opieki Bożej i wstawiennictwa Św. Patrona dla wszystkich Solenizantów!
W najbliższy czwartek /22 III/ po raz kolejny w naszej Parafii przeżywać będziemy miesięczne wspomnienie św. Rity /Patronki od spraw trudnych i beznadziejnych/. W obecności Jej relikwii uczynimy Mszę św. i Nabożeństwo o godz. 18.00. Na przygotowanych kartkach proszę wypisywać intencje: prośby i podziękowania, które będziemy omadlać w kościele.
W piątek spotkamy się w kościele o godz. 17-ej na naszych tradycyjnych miesięcznych modlitwach za Zmarłych. Rozpoczniemy Drogą Krzyżową. Intencje modlitwy za śp. Zmarłych proszę wypisać na kartkach wypominkowych i przekazać mi przed tymi modlitwami.
Proszę, by na godz. 17-ą do kościoła przyszli już narzeczeni. Po tym nabożeństwie przygotowujący się do małżeństwa spotkają się ok. godz. 18-ej na plebanii.
Za tydzień już Niedziela Palmowa. Proszę przynieść ze sobą na Msze św. palmy. Będzie je też można podejmować, za dobrowolna ofiarą, od grupy parafialnej Caritas. Owoce jałmużny wielkopostnej, które pomogą w tym roku w leczeniu dzieci i osób starszych, będzie można złożyć do puszek przed kościołem w II Niedzielę Wielkanocną – Niedzielę Miłosierdzia. Zachęcam do przynoszenia do kościoła darów spożywczych dla uboższych naszych Parafian. Proszę też zgłaszać dzieci, które chciałyby wyjechać na wakacje organizowane przez Caritas.
Są jeszcze do nabycia, w cenie 6 zł, paschaliki z ogólnopolskiej akcji Wielkanocne Dzieło Caritas.
Dziękuję za składane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na ubezpieczenie naszego kościoła, które zbierają Radni, Siostry Różańcowe i Sołtysi naszej Parafii. Otrzymałem już: z Mędłowa 2013 zł, 690 zł z Zagródek i 1830 zł z Ozorzyc.
Niestety, wczoraj nikt nie przyszedł do posprzątania kościoła. Za tydzień proszę o uporządkowanie kościoła mieszkańców Wojkowic.
Sylwii Sułyk dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach.

Dodaj komentarz