Ogłoszenia parafialne 04.03.2018

 III Niedziela Wielkiego Postu
Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy na marzec 2018 r.:
Intencja ewangelizacyjna: Aby cały Kościół uznał pilną potrzebę formacji do rozeznania duchowego w aspekcie indywidualnym i wspólnotowym.
W dzisiejszą I-ą niedzielę marca modlimy się przed Najświętszym Sakramentem. Dokonamy też zmianę Tajemnic Żywego Różańca.
W czwartek /8 III/ modlitwą i życzliwością ubogaćmy wszystkie Panie! Oczywiście, niech nasze Parafianki doświadczają opieki Bożej i wszelkiego dobra w każdym dniu życia!
W piątek spotkaliśmy się w gronie naszej Rady Parafialnej. Dziękuję wszystkim, którzy przybyli! Rozmawialiśmy o pracach, które za nami i o tych, które przed nami. W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi chciejmy także całą Parafią pamiętać o wystroju kościoła – zakupie kwiatów, no i o potrzebie sfinansowania wkrótce ubezpieczenia kościoła /ze względu na to, że jest to cenny zabytek, potrzebna jest znaczna kwota/. Dlatego bardzo proszę Radnych, Sołtysów pochodzących z poszczególnych dziewięciu miejscowości naszej Parafii o pomoc w zbiórce środków na ten cel. Ofiary pieniężne można też wpłacać na konto parafialne: 84 95741028 2002 0100 8573 0001. Już dziś dziękuję Wam wszystkim za wrażliwość, za Wasze dary i okazaną mi pomoc!
W tym roku przypada piąta edycja podjętej przez Ojca św. Franciszka inicjatywy „24 godziny dla Pana”. Przeżywać ją będziemy w całym w całym Kościele w piątek oraz w sobotę przed IV Niedzielą Wielkiego Postu (9 i 10 marca), a jej tematem będą słowa pochodzące z psalmu 130: „Ty udzielasz przebaczenia”.
Z Błogosławieństwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego, do tej akcji przyłącza się również nasza Archidiecezja. Dlatego w piątek po Drodze Krzyżowej i Mszy Św. o godz. 17.00 uczynimy półgodzinną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem i w tym czasie będzie okazja do spowiedzi św.
Pamiętajmy, że za tydzień, w II-ą niedzielę miesiąca podczas sumy o godz. 11.30 opiece Bożej i błogosławieństwu polecimy dzieci, które w tym miesiącu przeżywają rocznicę Chrztu św., urodzin. Zapraszam też na tę Mszę św. dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii Św.
Kuria Metropolitalna Wrocławska – w nawiązaniu do prośby Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego – niniejszym poleca Przewielebnym Księżom Proboszczom zorganizowanie i przeprowadzenie 11 marca br., w IV Niedzielę Wielkiego Postu, przykościelnej zbiórki do puszek na rzecz wsparcia odbudowy organów w bazylice św. Elżbiety we Wrocławiu. Zebrane fundusze należy wpłacić w kasie Kurii Metropolitalnej, skąd zostaną one przekazane zbiorczo organizatorom akcji.
Dziś jeszcze informuję i zapraszam narzeczonych na spotkanie przedmałżeńskie w dn. 23 III 2018 r. o godz. 18.00 na plebanii /o godz. 17.00 nabożeństwo w kościele/.
Proszę podejmować do naszych domów paschaliki rozprowadzane w ramach Wielkanocnego Dzieła Pomocy Caritas 2018. Można też do kościoła przynosić dary dla ubogich z naszej Parafii i zostawiać przy bocznym ołtarzu. Jest tam również skarbonka na ofiary wspierające posługę naszej parafialnej Caritas. Przed Wielkanocą zebrane dobra przekażą potrzebującym osoby z Caritas.
Z serca dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę 150 zł Rodzinom z Wojkowic Marii i Bogusławie Maios-Majewskim, Małgorzacie Szatkowskiej oraz Bogusławie Nieckarz:. Za tydzień proszę o to kolejnych mieszkańców Wojkowic.
Sylwii Sułyk dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach.

Dodaj komentarz