Ogłoszenia parafialne 25.02.2018

II Niedziela Wielkiego Postu
II niedziela Wielkiego Postu w Kościele w Polsce jest przeżywana jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku obchodzimy ją pod hasłem „Uczniowie-misjonarze mocą Ducha Świętego”. Ofiary zbierane tego dnia do puszek są przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom za pośrednictwem Dzieła Pomocy „Ad Gentes”. W ubiegłym roku, dzięki zebranym tak ofiarom, dofinansowało 140 projektów zgłoszonych przez misjonarzy, m.in. budowę 5 studni głębinowych w Tanzanii oraz szkoły zawodowej dla 250 uczniów w Segerea w Dar es Salaam (Tanzania).
W Wielkim Poście zapraszam wszystkich do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Drodze Krzyżowej w Turowie w piątki o godz. 17-ej i Gorzkich Żali w Turowie w niedziele po sumie, a w Okrzeszycach o Mszy Św. o godz.10.00.
W najbliższy piątek – pierwszy marcowy od rana odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem, a od godz. 16.15 będzie okazja do spowiedzi św. w kościele w Turowie.
W piątek na plebanię o godz. 18.00 zapraszam serdecznie naszą Radę Parafialną!
Za tydzień w I-ą niedzielę marca na Mszach Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
W marcu: od 15 do 17 III zapraszam do uczestnictwa w naszych parafialnych Rekolekcjach Wielkopostnych, które poprowadzi Proboszcz Parafii pw. Św. Ojca Pio z Pietrelciny we Wrocławiu: Ks. dr Piotr JANUSZ
Już dzisiaj informuję i zapraszam narzeczonych na spotkanie przedmałżeńskie w dniu 23 III 2018 r. /piątek/ o godz. 18.00 na plebanię. Wcześniej na godz. 17.00 proszę przyjść do kościoła na Drogę Krzyżową i Mszę Św.
Proszę podejmować do naszych domów paschaliki rozprowadzane w ramach Wielkanocnego Dzieła Pomocy Caritas 2018 /14 i 6 zł/.
Z serca dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę 100 zł Rodzinom z Wojkowic: Edycie i Janowi Bronowickim oraz Justynie i Łukaszowi Skrzypkom. Za tydzień proszę o to kolejnych mieszkańców Wojkowic: Marię i Bogusławę Maios-Majewskie oraz Bogusławę Nieckarz.
Sylwii Obłokowskiej dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach.
Proszę podejmować lutowe wydanie Dobrych Nowin.
Dobre Nowiny II 2018
Aktorka Halina Łabonarska: Moja praca opiera się na modlitwie.
Patron singli – św. Faustyn.
Świadkowie męki, śmierci i zmartwychwstania: chusta z Oviedo, Całun Turyński i Chusta z Manoppello.
Święte schody z Rzymu.
Liczący 82-lata Alain Delon mówiący, że nie wie czy wierzy w Boga zwierza się, że rozmawia często z Maryją Dziewicą. Dziś mieszka samotnie w ogromnej rezydencji pod Paryżem, w której ma również kaplicę.
Via Dolorosa w Jerozolimie.
Obietnice Pana Jezusa (14) przekazane hiszpańskiemu zakonnikowi bratu Stanisławowi dla praktykujących Drogę Krzyżową.

Dodaj komentarz