Ogłoszenia parafialne 11.02.2018

VI Niedziela w ciągu roku
Dzień dzisiejszy rozpoczyna 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. „Trzeźwość egzaminem z wolności”, tak brzmi hasło tegorocznego Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu.
Ze wzgędu na wspomnienie NMP z Lourdes i Światowy Dzień Chorych troską i modlitwą otoczmy wszystkich chorych z naszej Wspólnoty!
Dziś przeżywamy II-ą niedzielę miesiąca. Podczas sumy o godz. 11.30 opiece Bożej i błogosławieństwu polecimy dzieci, które w tym miesiącu przeżywają rocznicę Chrztu św., urodzin. Spotkamy się też z dziećmi i rodzicami przygotowującymi się do I Komunii Św.
W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy Czterdziestodniowe Przygotowanie do Wielkanocy. Zapraszam serdecznie w tym dniu do udziału w Mszach Św. z posypaniem głów popiołem: w Turowie o godz. 9.00 i 18.00, w Okrzeszycach o godz.17.00 /Droga Krzyżowa w Okrzeszycach o godz. 16.45/. Pamiętajmy o obowiązującym nas wtedy poście ścisłym /od 18-ego do 60-ego roku życia/.
Od Środy Popielcowej rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitwy o ducha pokuty i dobre przeżycie rekolekcji wielkopostnych.
Wyrazem naszej miłości do Ukrzyżowanego Chrystusa niech będzie udział w nabożeństwach wielkopostnych: Drodze Krzyżowej: w Turowie w piątki o godz. 17-ej i Gorzkich Żali w Turowie w niedziele po sumie, w Okrzeszycach po Mszy Św. o godz.10.00/.
Z serca dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę 150 zł osobom z Wojkowic: Oli Bagińskiej, Joannie Placety i Elżbiecie Kuneckiej. Za tydzień proszę o to kolejnych mieszkańców Wojkowic.
W Okrzeszycach kaplicę sprzątała Halina Marszałek.

Dodaj komentarz