Ogłoszenia parafialne 28.01.2018

IV Niedziela w ciągu roku
Ostatnia Niedziela stycznia w Kościele Katolickim poświęcona jest modlitwie za chorych na jedną z najstraszniejszych chorób, jaką jest trąd, to 65 Światowy Dzień Trędowatych. Jest to okazja do objęcia naszą życzliwością i wsparciem misjonarzy.
W piątek mamy Święto Ofiarowania Pańskiego, ale już dziś rozpoczynamy przeżywanie Światowego Dnia Życia Konsekrowanego. Dzisiaj Kościół Wrocławski organizuje zbiórkę do puszek ofiar na potrzeby klasztorów klauzurowych w naszej Archidiecezji, a w samo Święto – w piątek wspieramy rozwój życia konsekrowanego w Polsce. Msze Św. w piątek będą sprawowane w Turowie o godz. 7.30 i 17.00, a w Okrzeszycach o godz. 18.00.
W najbliższy piątek od rana odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem, a od godz. 16.30 spowiedź św. w kościele w Turowie.
W sobotę /3 II/, we wspomnienie św. Błażeja /patrona doświadczających dolegliwości gardła/, w Turowie na Mszach Św. o godz. 9.00 i 15.00 pobłogosławię świece i wiernych.
Za tydzień w I-ą niedzielę lutego na Mszach Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
Serdecznie dziękuję za przygotowanie kościoła Parafianom z Mędłowa. Przed następną niedzielą o posprzątanie kościoła proszę już Parafian z Wojkowic.
Wcześniej proszę Wspólnotę z Ozorzyc o rozebranie dekoracji bożonarodzeniowej w kościele.
Irenie Smudze dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach.
Dziś zachęcam jeszcze do podejmowania styczniowego wydania Dobrych Nowin!
Wczoraj liturgią pogrzebową pożegnaliśmy śp. Katarzynę Cyn z Turowa. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

Dodaj komentarz