Ogłoszenia parafialne 21.01.2018

III Niedziela w ciągu roku

W dniach od 18 do 25 stycznia obchodzony jest Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Hasło tego Tygodnia brzmi: Pojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas.

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan to czas, gdy chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach i innych spotkaniach.

Dzisiaj świętujemy Dzień Babci, a jutro Dzień Dziadka. Serdecznie życzę obchodzącym ten dzień opieki Bożej i dobrego zdrowia!

Jutro w naszej Parafii przeżywać będziemy miesięczne wspomnienie św. Rity /Patronki od spraw trudnych i beznadziejnych/. W obecności Jej relikwii uczynimy Mszę św. i Nabożeństwo o godz. 18.00.

Wciąż trwają prace związane z ociepleniem murów plebanii. Niech Pan Bóg błogosławi wykonawcom i Tym, którzy te prace zechcą wspomóc!

W tym tygodniu od środy do piątku nie będzie Mszy Św. w naszym kościele.

W następną niedzielę /28 I/ rozpoczniemy wspomnienie Światowego Dnia Życia Konsekrowanego. Kuria Metropolitalna Wrocławska uprzejmie informuje, iż Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, mając na uwadze bardzo trudną sytuację finansową klasztorów Sióstr klauzurowych w naszej Archidiecezji, poleca zorganizować 28 stycznia 2018 r., w niedzielę przed Świętem Ofiarowania Pańskiego -patronalnego święta osób życia konsekrowanego, okolicznościową zbiórkę do puszek, po każdej Mszy Świętej, na potrzeby tych Zakonów. My również to uczynimy.

W sobotę o godz. 9-ej w kościele Wypominkami i Mszą Św. pomodlimy się za naszych ś.p. Zmarłych.

Serdecznie dziękuję za przygotowanie kościoła Parafianom z Mędłowa. Przed następną niedzielą o posprzątanie kościoła proszę nadal Parafian z Mędłowa.

Helenie Szwiec dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach.

W minionym tygodniu liturgią pogrzebową pożegnaliśmy: śp. Pawła Błażejewskiego. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

Dodaj komentarz