Ogłoszenia parafialne 17.12.2017

III Niedziela Adwentu
To już przedostatnia niedziela Adwentu. Wciąż w zakrystii można podejmować opłatki na stół wigilijny.
Do czwartku na godz. 17-ą zapraszam do kościoła na Roraty wszystkich, a szczególnie dzieci, które w tym roku uczestniczyły we Mszach Św. adwentowych.
Od poniedziałku w nszym kościele będzie można podjąć płomień ognia zapalony przy żłóbku w Betlejem. Światło to niech zagości w naszych domach!
W czwartek w godz. 17.45-18.15 i w piątek w godz. 17.30-18.00 będzie można jeszcze w Turowie przystąpić do Sakramentu Pokuty i Pojednania.
W najbliższy piątek /22 XII/ w naszej Parafii przeżywać będziemy miesięczne wspomnienie św. Rity /Patronki od spraw trudnych i beznadziejnych/. W obecności Jej relikwii uczynimy Mszę św. i Nabożeństwo o godz. 18.00. Na przygotowanych kartkach proszę wypisywać intencje: prośby i podziękowania, które będziemy omadlać w kościele.
W kościele w najbliższą sobotę pomodlimy się za naszych kochanych Zmarłych. Zapraszam na to spotkanie w dn. 23 XII 2017 r. na godz. 9.00.
W niedzielę /24 XII/ Pasterki sprawować będziemy w Okrzeszycach o godz. 22.00 i w Turowie o godz. 24.00. Przed południem w niedzielę adwentowe Msze św. w Turowie o godz. 8.30 i 11.30; w Okrzeszycach o godz. 10.00.
Jestem wdzięczny Wszystkim, którzy przynieśli dary świątecznie dla naszych uboższych Parafian! W tym tygodniu zostaną one dostarczone do potrzebujących.
Dziękuję bardzo Pani Jasi za przygotowanie na plebanii przyjęcia dla księży spowiedników!
Dziękuję roznoszącym i przyjmującym opłatki i za złożone przy tej okazji ofiary: z Ozorzyc 2150 zł
Jutro Parafianie z Ozorzyc podejmą się trudu strojenia kościoła na zbliżające się Święta. Zapraszam chętne osoby do włączenia się do tej pracy!
Są jeszcze do nabycia świece w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2017 /po 6 zł/.
Serdecznie dziękuję za przygotowanie kościoła Parafianom z Mędłowa. Przed następną niedzielą o posprzątanie kościoła proszę nadal Parafian z Mędłowa.
Romanie Szydłowskiej wyrażam wdzięczność za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach. Dziękuję wszystkim, którzy świątecznie ozdobią kaplicę.
Wczoraj pogrzebem pożegnaliśmy śp. Doktora Marka Beldę. Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie…

Dodaj komentarz