Ogłoszenia parafialne 3.12.2017

I Niedziela Adwentu
Intencje Apostolstwa Modlitwy /grudzień 2017/: Intencja ogólna: Aby osoby starsze, wspierane przez rodziny i przez wspólnoty chrześcijańskie, współpracowały, wykorzystując mądrość i doświadczenie, w przekazywaniu wiary i wychowaniu nowych pokoleń.
Gościmy dzisiaj na Mszach Świętych Księdza Dziekana Dekanatu Jelcz-Laskowice Księdza Kanonika Janusza Nowickiego, który ubogaca nas Słowem Bożym. Po Mszach możemy podjąć za 30 zł płytę CD zpięknymi utworami nagranymi przy akompaniamencie organów Parafii Księdza Dziekana. W ten sposób będziemy mogli wspomóc spłatę zakupu tych oragnów.
W pierwszą niedzielę Adwentu 2017 r. wchodzi w życie nowy program duszpasterski dla Kościoła katolickiego w Polsce pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.
Dzisiaj na Mszach św. święcę opłatki na stół wigilijny /dziękuję Pani Kościelnej Beacie za ich przygotowanie!/, które przedstawiciele Rady Parafialnej i Sołtysów rozniosą do naszych domów. Dziękuję za okazaną pomoc i ofiary, które pomogą spłacić zadłużenia finansowe naszej Parafii /naprawę dachu kościoła, sprawę ławek w kościele i ocieplenie murów plebanii/!
Od jutra zapraszam do udziału w Roratach, zwłaszcza wszystkie dzieci /przygotowujące się do I Komunii Św.!/: od poniedziałku do piątku o godz. 17-ej i w soboty o godz. 9-ej. Dzieci proszę o przygotowanie lampionów.
W środę wspominamy św. Mikołaja. Z dziećmi spotkamy się na Mszy św. roratniej o godz. 17.00. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tej Uroczystości i sprawią uśmiech w sercach i na buziach dzieci!
W czwartek dla naszej Parafii przypada diecezjalny dyżur Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Z tego powodu zapraszam do tej modlitwy o godz.: 16.30 – 17.00; w tym czasie będzie okazja do przystąpienia do Saramentu Pokuty i Pojednania. O godz. 17.00 pomodlimy się na Roratach.
Za tydzień w niedzielę, wraz z całym Kościołem Polskim, przeżywać będziemy XVIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie i uczynimy przykościelną zbiórkę do puszek na rzecz pomocy materialnej dla tych naszych Sióstr i Braci. W imieniu kapłanów, sióstr i braci zakonnych oraz wolontariuszy świeckich, posługujących aktualnie na wschodzie a także wiernych, składamy serdeczne podziękowanie za wszelką pomoc i modlitwę. Pragniemy zapewnić, że wierni tworzący Kościół Katolicki na Wschodzie, gorliwie modlą się za ofiarodawców w duchu wdzięczności za przekazane ofiary. /bp Antoni Dydycz przewodniczący Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie/
Są wciąż do nabycia świece w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2017. Można je podejmować w cenie 6 zł.
W piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszam w tym dniu do udziału we Mszy Św.: w Turowie o godz. 18.00; w Okrzeszycach o godz. 17.00.
Za tydzień, w II-ą niedzielę miesiąca na Sumie o godz. 11.30 spotkamy się z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Św. Dzieciom świętującym swoje rocznice będzie udzielone błogosławieństwo.
Spowiedź św. adwentowa w naszej Parafii odbędzie się 15 XII w piątek w godzinach: 8.00-9.00 i 16.00-17.00 w Turowie oraz 15.15-15.45 w Okrzeszycach. Proszę się i do tego przygotować!
Raz jeszcze informuję i zapraszam do pielgrzymki , którą w porzyszłym roku planujemy pod patronatem naszej Parafii, m.in. do Ars, Lourdes, Fatimy, Santiago de Compostela, Saragossy i Avignon od 22-ego VII do 3 VIII 2018 r. Szczegóły tej podróży opisne są na kartach z programem.
Serdecznie dziękuję za przygotowanie kościoła Parafianom z Mędłowa. Przed następną niedzielą o posprzątanie kościoła proszę nadal Parafian z Mędłowa.
Pani Stasi Dzięgielowskiej dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach.
Proszę podejmować grudniowe wydanie Nowego Życia!

Dodaj komentarz