Ogłoszenia parafialne 26.11.2017

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto Służby Ołtarza. Dziękuję Jej uczestnikom za wierną służbę przy ołtarzu w naszej Parafii! Eucharystia zobowiązuje nas do praktykowania miłości czynnej. Dzisiaj czynimy zbiórkę pieniężną na budowę i rozbudowę kościołów w naszej Archidiecezji.
Zachęcam dziś do podejmowania grudniowego wydania Dobrych Nowin!
Za tydzień w niedzielę na Mszach św. poświęcę opłatki na stół wigilijny /dziękuję Pani Kościelnej Beacie za ich przygotowanie!/, które przedstawiciele Rady Parafialnej i Sołtysów rozniosą do naszych domów. Dziękuję za okazaną pomoc i ofiary, które pomogą spłacić gospodarcze zobowiązania naszej Parafii!
Już dzisiaj proszę Wspólnotę z Ozorzyc o uczynienie dekoracji naszego kościoła na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia!
Za tydzień już I Niedziela Adwentu. Nadal proszę wszystkich, którzy mogą wesprzeć obdarowywanie dzieci uczestniczących w Roratach, np. przekazując firmowe produkty reklamowe, słodycze itp. Będę bardzo wdzięczny za tę pomoc! Dziękuję Wszystkim, Którzy już to uczynili!
Przed nami pierwsze: piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta będzie w piątek w Turowie od godz. 16.15. W piątek przed południem odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem.
Za tydzień w I-ą niedzielę grudnia uczynimy zmianę Tajemnic Żywego Różańca.
W następną niedzielę na Mszach Świętych będziemy gościć Księdza Dziekana Dekanatu Lelcz-Laskowice Janusza Nowickiego, który ubogaci nas Słowem Bożym. Po Mszach będziemy mogli podjąć za 30 zł płytę CD zpięknymi utworami nagranymi przy akompaniamencie organów Parafii Księdza Dziekana. W ten sposób będziemy mogli wspomóc spłatę zakupu tych oragnów.
Proszę o pomoc w przygotowaniu spotkania z dziećmi z okazji wspomnienia św. Mikołaja oraz o dary dla ubogich z naszej Parafii /kosz na te produkty jest wystawiony przy bocznym ołtarzu w kościele/.
Grupa muzyczna działająca przy naszej Parafii podejmuje trud przygotowania spotkania z kolędami wykonywanymi przez dzieci. Próby będą się odbywały od następnej soboty o godz. 11.00 w domu katechetycznym przy plebanii. Bardzo serdecznie zapraszam chętne dzieci do uczestnictwa w tej grupie!
Wciąż zachęcam do nabycia świec w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2017 /Płomień miłosierdzia/. Można je podejmować w cenie 6 zł /małe/ i 14 zł /duże/.
Informuję i zapraszam do pielgrzymki , którą w porzyszłym roku planujemy pod patronatem naszej Parafii, m.in. do Lourdes i Fatimy od 22-ego VII 2018 r. Wkrótce ogłoszę szczegóły tej podróży.
Serdecznie dziękuję za przygotowanie kościoła Parafianom z Mędłowa. Przed następną niedzielą o posprzątanie kościoła proszę nadal Parafian z Mędłowa.
Edycie Żmudzie dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach.

Dodaj komentarz