Ogłoszenia parafialne 19.11.2017

XXXIII Niedziela w ciągu roku
Przeżywamy dziś, ustanowiony przez papieża Franciszka, I Światowy Dzień Ubogich. Papież przypomina, że „kto zamierza kochać tak, jak kochał Jezus, powinien postępować zgodnie z Jego przykładem, i to przede wszystkim wtedy, kiedy jest wezwany do okazania miłości ubogim”.
W najbliższą środę /22 XI/ raz kolejny w naszej Parafii przeżywać będziemy miesięczne wspomnienie św. Rity /Patronki od spraw trudnych i beznadziejnych/. W obecności Jej relikwii uczynimy Mszę św. i Nabożeństwo o godz. 18.00. Na przygotowanych kartkach proszę wypisywać intencje: prośby i podziękowania, które będziemy omadlać w kościele. Po tych modlitwach w kościele spotkają się pielgrzymi, którzy w przyszłym roku zamierzają udać się na nasze wspólne wędrowanie: wybierzemy trasę i termin tej podróży. Zainteresowanych serdecznie zapraszam!
W kościele w najbliższy, a zarazem ostatni piątek miesiąca, pomodlimy się za naszych kochanych Zmarłych. Zapraszam na to spotkanie w dn. 24 XI 2017 r. na godz. 17.00.
W najbliższą niedzielę –w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata- ofiarami wesprzemy rozbudowę i budowę nowych kościołów w naszej Archidiecezji.
Przypominam, że zbliża się Adwent i nasze roratnie wyglądanie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Serdecznie proszę wszystkich, którzy mogą wesprzeć obdarowywanie dzieci uczestniczących w Roratach, np. przekazując firmowe produkty reklamowe, słodycze itp. Będę wdzięczny bardzo za tę pomoc!
Są wciąż do nabycia świece w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2017. Można je podejmować w cenie 6 zł /małe/ i 14 zł duże/.
Proszę o pomoc w przygotowaniu spotkania z dziećmi z okazji wspomnienia św. Mikołaja oraz o dary dla ubogich z naszej Parafii /kosz na te produkty będzie wystawiony przy bocznym ołtarzu w kościele/.
Serdecznie dziękuję za przygotowanie kościoła Parafianom z Mędłowa. Przed następną niedzielą o posprzątanie kościoła proszę nadal Parafian z Mędłowa.
Annie Niewińskiej dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach.
W ubiegłym tygodniu pogrzebami pożegnaliśmy: śp. Rozalię Ścigajło z Turowa i śp. Annę Mikuszewską z Ozorzyc. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

Dodaj komentarz