Ogłoszenia parafialne 12.11.2017

XXXIII Niedziela w ciągu roku
W tę II-ą niedzielę miesiąca podczas sumy o godz. 11.30 nastąpi obrzęd błogosławieństwa dzieci. Na tej Mszy św. spotkamy się z dziećmi i ich rodzicami przygotowującymi się do I Komunii Św.
W dzisiejszą niedzielę /II-ą listopada/ Kościół Polski przeżywa IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tematem tegorocznego Dnia Solidarności jest: „Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie”. Chcemy wspierać Kościół na Bliskim Wschodzie materialnym darem, aby w trudnej sytuacji doświadczył solidarności w wierze i miłości. Dlatego też czynimy zbiórkę pieniężną do skarbonek na ten cel.
W piątek spotkali się uczestnicy naszej Rady Parafialnej. Omówiliśmy bieżące sprawy naszej Wspólnoty, m.in. potrzebę dokończenia spłaty kosztów remontu dachu uszkodzonego przez wichury, sprawę ławek w kościele, troskę o utrzymanie kaplicy w Okrzeszycach i konieczność ocieplenia murów plebanii. Zaspokojenie potrzeb gospodarczych istniejących w naszej Parafii będzie można wspomóc ofiarami podczas roznoszenia opłatków do naszych domów.
Zbliża się Adwent i nasze roratnie wyglądanie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Serdecznie proszę wszystkich, którzy mogą wesprzeć obdarowywanie dzieci uczestniczących w Roratach, np. przekazując firmowe produkty reklamowe, słodycze itp. Będę bardzo wdzięczny za tę pomoc!
Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej uprzejmie informuje, że już po raz drugi będzie we Wrocławiu realizowane wydarzenie – koncert ewangelizacyjny pt. „WROCŁAWSKIE BETLEJEM”. Koncert ten odbędzie się 12 stycznia 2018 r. we Wrocławiu w Hali Stulecia o godz. 19.00. Wydarzenie jest objęte patronatem Konferencji Episkopatu Polski oraz ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego. Całe przedsięwzięcie odbywa się z premierowym udziałem gwiazd polskiej estrady m.in.: Natalii Kukulskiej, Kasi Moś, Igora Herbuta, Mietka Szcześniaka, Darii Zawiałow, Beaty Bednarz, Mate.O, Agnieszki Musiał, Dany Winnyckiej i Adama Krylika. Wokalistom towarzyszyć będzie AUKSO. Bilety są w cenie 40, 60 lub 80 zł. Termin zgłoszenia ilości biletów o określonych nominałach do 11 grudnia br.
Serdecznie dziękuję za przygotowanie kościoła Parafianom z Mędłowa. Przed następną niedzielą o posprzątanie kościoła proszę nadal Parafian z Mędłowa.
Ani Buczek dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach.
W piątek modlitwą pogrzebową na Osobowicach pożegnaliśmy śp. Helgę Maćkowiak, spokrewnioną z Rodziną z Mędłowa. W środę o godz. 13.00 sprawować będziemy liturgię pogrzebową śp. Anny Mikuszewskiej z Ozorzyc Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

Dodaj komentarz