Ogłoszenia parafialne 22.10.2017

XXX Niedziela w ciągu
22 października 2017 r. Kościół na wszystkich kontynentach – zarówno w krajach bogatych, jak i biednych – obchodzi Światowy Dzień Misyjny. W Polsce znany jest on jako Niedziela Misyjna. W tym roku towarzyszy jej hasło „Idźcie i głoście”. Tego dnia we wszystkich kościołach i kaplicach świata katolicy swoimi modlitwami i ofiarami materialnymi będą wspomagać młode i biedne Kościoły na terytoriach misyjnych. Z tych środków utrzymywani są księża i katechiści pracujący na terenach misyjnych i finansowane są projekty specjalne, jak budowy i remonty kościołów, kaplic, domów zakonnych.
Dzisiaj przeżywać będziemy miesięczne wspomnienie św. Rity /Patronki od spraw trudnych i beznadziejnych/. W obecności Jej relikwii uczynimy Mszę św. i Nabożeństwo o godz. 18.00. Na przygotowanych kartkach proszę wypisywać intencje: prośby i podziękowania, które będziemy omadlać w kościele.
W ubiegłym tygodniu, dzięki życzliwej pomocy ks. Tomasza Zająca /proboszcza ze Świdnicy/, udało się przywieźć z jednego z kościołów w Holandii komplet ławek do naszego kościoła parafialnego. Dziękuję ofiarnej grupie naszych Parafian, którzy rozładowali tę przesyłkę i poukładali przy kościele! Teraz trzeba będzie rozplanować, przystosować do warunków kościoła i zamontować te ławki. Mam nadzieję, że nie zabraknie chętnych osób dla realizacji tego zadania!
Otrzymaliśmy serdeczne podziękowanie i dyplom od MIVA Polska za złożone przez nas ofiary w czasie XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa na zakup pojazdów misyjnych.
Proszę podejmować jeszcze kartki wypominkowe, wypisać je z zaznaczeniem naszej miejscowości zamieszkania i proszę je składać na tacę lub do zakrystii.
Pamiętajmy także o należnej trosce o stan grobów naszych śp. bliskich Zmarłych oraz uporządkownie cmentarzy /śmieci wrzucamy do pojemników!/ i o godne zachowanie /nie palić papierosów i nie wprowadzać zwierząt!/.
W piątek zapraszam do kościoła o godz. 17.00 na nasze ostatniopiątkowe modlitwy za Zmarłych. Proszę wypisać Ich na kartkach wspominkowych!
Serdecznie dziękuję za posprzątanie i piękne ukwiecenie kościoła Parafianom z Turowa: Teresie Wawrzynów, Annie Momot i Elżbiecie Momot. Dziękuję jednej rodzinie z Turowa za ofiarę 100 zł na potrzeby Kościoła! Przed następną niedzielą o przygotowanie kościoła proszę Parafian z Mędłowa.
Sylwii Sułyk dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach.
Przypominam, że w nocy z soboty 28 października na niedzielę 29 października 2017 r o godzinie 3 przestawiamy zegarki na godzinę 2. Czyli śpimy o godzinę dłużej!
W ubiegłym tygodniu obrzędami pogrzebowymi pożegnaliśmy: śp. Leszka Szymańskiego, śp. Irenę Chałon i śp. Stanisława Wawrzynowa. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

Dodaj komentarz