Ogłoszenia parafialne 16.10.2017

XXIX Niedziela w ciągu roku i Uroczystość Św. Jadwigi Śląskiej
Dzisiaj liczymy w Kościele Polskim, a więc i w naszej Parafii, osoby uczestniczące w praktykach religijnych.
W październiku Różańcem modlimy się w kościele codziennie przed Mszą Św., w niedziele o godz. 9.30 w Okrzeszycach i o godz. 11-ej w Turowie proszę by Różaniec poprowadziły Siostry Różańcowe.
W najbliższą niedzielę /22 X/ po raz kolejny w naszej Parafii przeżywać będziemy miesięczne wspomnienie św. Rity /Patronki od spraw trudnych i beznadziejnych/. W obecności Jej relikwii uczynimy Mszę św. i Nabożeństwo o godz. 18.00. Na przygotowanych kartkach proszę wypisywać intencje: prośby i podziękowania, które będziemy omadlać w kościele.
Za tydzień w niedzielę w całym Kościele przeżyjemy Światowy Dzień Misyjny. Z tej racji usłyszymy orędzie Papieża Franciszka i zbierzemy ofiary do skarbonek na rzecz Misji Świętych.
Zbliżają się już dni listopadowe. Bardziej pamiętamy w tym czasie o naszych zmarłych. Proszę podejmować już ze stołu za ławkami kartki wypominkowe, wypisać je z zaznaczeniem naszej miejscowości zamieszkania i proszę je składać na tacę lub do zakrystii. Proszę także, by więcej osób włączyło się w uporządkowanie cmentarzy, posprzątanie alei. Śmieci, nadmiar ziemi, stare nagrobki proszę nie pozostawiać na cmentarzu! W gablotach przy cmentarzach wywieszone są regulaminy użytkowania cmentarzy. Przypominam o konieczności dokonywania opłat za miejsca grobowe i że wszelkie prace przy stawianiu nagrobków wcześniej trzeba zgłosić w urzędzie parafialnym!
Jestem wdzięczny Tym, którzy w minionym tygodniu wykonywali prace na cmentarzach! Dziękuję za każde uczynione dobro!
Dziękuję bardzo Tym, którzy okazali pomoc żywnościową wobec wrocławskiego Domu Ziarna – Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu.
Serdecznie dziękuję za przygotowanie kościoła i ofiarę 150 zł Parafianom z Turowa: Beacie Rakoczy, Bożenie Matyczak i Marcie Wawrzynów. Przed następną niedzielą o przygotowanie kościoła proszę jeszcze Parafian z Turowa: Teresę Wawrzynów, Annę Momot i Elżbietę Momot. Za dwa tygodnie proszę by dyżur porządkowania kościoła przejęła Wspólnota z Mędłowa.
Zdzisławie Żmudzie dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach.
W czwartek uroczystością pogrzebową pożegnaliśmy śp. Marię Wyrstę – Bouffier, a w piątek śp. Helenę Bęben – Jaworską. W najbliższy piątek o godz. 14.00 w Turowie sprawować będziemy Mszę Św. pogrzebową śp. Stanisława Wawrzynowa pochodzącego z Mnichowic/. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

Dodaj komentarz